Siatkarki z Muszyny w finale Pucharu CEV

2013-02-14, 19:56

Zawodniczki miejscowego Banku BPS Fakro fetują wygranie seta w rewanżowym półfinałowym meczu Pucharu CEV siatkarek z Omiczka Omsk Region. Foto: PAP/Grzegorz Momot

Siatkarki Banku BPS Fakro Muszyna pokonały rosyjski zespół Omiczka Omsk Region 3:0 (25:22, 25:19, 25:17) w rewanżowym meczu półfinału Pucharu CEV.

Bogdan Serwiński, trener Banku BPS Fakro Muszyna po awansie do finału Pucharu CEV (IAR)
+

W pierwszym spotkaniu wygrały 3:2 i awansowały do finału.
Siatkarki z Muszyny przystępowały do tego meczu z uprzywilejowanej pozycji. Dzięki zwycięstwu w Rosji nawet porażka nie eliminowała ich z szansy awansu do finału. W takim przypadku odbyłby się bowiem jeszcze tak zwany złoty set. Jednak w czwartek nie było potrzeby jego rozgrywania. Wicemistrzynie Polski szybko pozbawiły Omiczkę marzeń o zwycięstwie.
W pierwszym secie siatkarki z Muszyny przegrywały 5:10, ale wówczas ich szkoleniowiec zdecydował się na świetną - jak się okazało - zmianę. Zdjął Helene Rousseau, a wpuścił na parkiet Aleksandrę Jagieło. Kapitan Banku BPS wydatnie poprawiła grę w defensywie zespołu. Także po jej ataku było 14:13, a po asie serwisowym 17:15. W końcówce Polki zaczęły zdobywać też punkty blokiem. Co prawda nie wykorzystały dwóch piłek setowych, ale przy trzecim podejściu, z lewego skrzydła dobrze uderzyła Sanja Popovic.
W drugiej odsłonie Rosjanki prowadziły wyrównaną walkę do drugiej przerwy technicznej. Było wówczas 15:16, jednak po chwili na tablicy świetlnej widniał wynik 20:16. Tej straty Omiczka nie była w stanie odrobić.
W następnym secie, po bloku Agnieszki Bednarek-Kaszy było 13:8. W następnej akcji punkt zdobyła Jagieło. Na drugą przerwę techniczną siatkarki schodziły przy wyniku 16:9. Tej przewagi finalistki Pucharu CEV już nie roztrwoniły.
Polki w dwumeczu finałowym zmierzą się z Fenerbahce Stambuł. Turczynki w półfinale okazały się lepsze od NTMK Jekaterynburg.
Europejska Konfederacja Piłki Siatkowej (CEV) nie podała jeszcze dokładnych terminów spotkań Banku z zespołem ze Stambułu. Wiadomo, że pierwszy mecz odbędzie się 26 lub 27 lutego w Muszynie, a rewanż 2 bądź 3 marca w Turcji.
Czwartkowy mecz w Muszynie oglądał nadkomplet publiczności (ok. 1200 osób). Cześć fanów "Mineralnych" - ze względu na brak miejsc - nie została wpuszczona do hali.

Bank BPS Fakro Muszyna - Omiczka Omsk Region 3:0 (25:22, 25:19, 25:17)

Bank BPS: Valentina Serena, Helene Rousseau, Agnieszka Bednarek-Kasza, Sanja Popovic, Anna Werblińska, Eleonora Dziękiewicz, Paulina Maj (libero) - Aleksandra Jagieło.
Omiczka: Olga Fatiejewa, Julia Podskalnaja, Bojana Zivkovic, Natalia Mammadowa, Jekaterina Orłowa, Nelli Aliszewa, Wiktoria Kuzjakina (libero) - Olga Terekina, Tatiana Bełkowa.