Jerzy Janowicz najwyżej w karierze. Czołowa "10" tuż, tuż

2013-08-12, 15:55

Jerzy Janowicz najwyżej w karierze. Czołowa  "10" tuż, tuż
Jerzy Janowicz . Foto: jerzy-janowicz.com

Jerzy Janowicz awansował z 18. na 14. miejsce w rankingu ATP World Tour. To jego najwyższa pozycja w karierze. Liderem klasyfikacji najlepszych tenisistów świata jest Serb Novak Djokovic. Za nim plasują się Brytyjczyk Andy Murray i Hiszpan Rafael Nadal.

Jerzy Janowicz przesunął się o cztery lokaty, mimo że przegrał w dwóch zaciętych setach z Nadalem w trzeciej rundzie turnieju ATP Masters 1000 na twardych kortach w Montrealu (teraz Polak zagra w Cincinnati, a jego pierwszym rywalem będzie James Blake z USA). Hiszpan okazał się najlepszy w tej imprezie, w finale pokonał Kanadyjczyka Milosa Raonica i wywalczył 58. tytuł. Na liście światowej awansował z czwartego na trzecie miejsce, spychając poza podium rodaka Davida Ferrera.
Po raz pierwszy od 1973 roku, tj. od wprowadzenia rankingu tenisowego, w czołowej "20" nie ma żadnego Amerykanina. John Isner spadł z 20. na 22. lokatę.
Łukasz Kubot zajmuje 67. pozycję (poprzednio 68.), a Michał Przysiężny 103. (105.).
Na liście ATP "Race to London" prowadzi wciąż Nadal, przed Djokovicem i Murrayem. Ten ranking, w którym każdy zawodnik zaczyna rok z zerowym dorobkiem punktowym, wyłoni ośmiu uczestników kończącego sezon turnieju masters - ATP World Tour Finals w londyńskiej O2 Arena (4-11 listopada). Janowicz jest 18., Kubot 62., a Przysiężny 73.