Ekstraklasa: Wisła Kraków - Piast Gliwice. "Biała Gwiazda" liderem po koncertowej grze

2013-09-13, 22:22

Wisła Kraków - Piast Gliwice. Foto: PAP/Jacek Bednarczyk

W drugim piątkowym meczu 7. kolejki piłkarskiej Ekstraklasy Wisła Kraków wygrała na własnym stadionie z Piastem Gliwice 3:0 (1:0).

Marcin Brosz (trener Piasta Gliwice) po meczu z Wisłą Kraków (IAR)
+

Wisła Kraków pozostaje w gronie zespołów, które nie doznały porażki w obecnych rozgrywkach ligowych.
Na przedmeczowych konferencjach prasowych komplementami obsywali się trenerzy obu drużyn. Ich podopieczni zaczęli ten pojedynek bardzo "przyjaźnie" nastawieni do siebie. Pierwszą groźną akcję odnotowano dopiero w 24. min. W polu karnym piłkę otrzymał Patryk Małecki, ale fatalnie spudłował.
W 30. min przed szansą pokonania Michała Miśkiewicza stanął Kamil Wilczek, ale jedynym efektem jego akcji był rzut rożny dla Piasta.
Trzy minuty później padł pierwszy gol. Po strzale Rafała Boguskiego piłka odbiła się od słupka. Trafiła do Pawła Brożka, który umieścił ją w siatce. W 64. min ten sam piłkarz był "górą" w sytuacji sam na sam z Trelą i było 2:0.
Przy dwubramkowym prowadzeniu wiślacy na kilka minut oddali inicjatywę rywalom. W 72. groźnie strzelał Tomasz Podgórski, ale minimalnie niecelnie.
Minutę później w polu karnym gliwaczan upadł Małecki, z którym o piłkę walczył Adrian Klepczyński. Sędzia zarządził rzut karny, jednak zmienił decyzję po konsultacji ze swoim asystentem.
Wynik ustalił zawodnik reprezentacji Haiti Wilde-Donald Guerrier, dla którego był to debiut w Wiśle.
Dzięki zwycięstwu krakowianie - co najmniej do soboty - zajmują pierwsze miejsce w tabeli ekstraklasy.

Wisła Kraków - Piast Gliwice 3:0 (1:0)
Bramki:
1:0 Paweł Brożek (33), 2:0 Paweł Brożek (61), 3:0 Wilde-Donald Guerrier (84).
Żółta kartka - Wisła Kraków: Łukasz Burliga, Paweł Stolarski. Piast Gliwice: Krzysztof Król.
Sędzia: Paweł Gil (Lublin). Widzów 13 858.

Wisła Kraków: Michał Miśkiewicz - Łukasz Burliga, Arkadiusz Głowacki, Marko Jovanovic, Gordan Bunoza - Rafał Boguski (85. Emmanuel Sarki), Michał Chrapek (90+2. Paweł Stolarski), Łukasz Garguła, Ostoja Stjepanovic, Patryk Małecki (80. Wilde-Donald Guerrier) - Paweł Brożek.
Piast Gliwice: Dariusz Trela - Adrian Klepczyński, Jan Polak, Csaba Horvath, Krzysztof Król (83. Rabiola) - Matej Izvolt, Mateusz Matras, Kamil Wilczek (83. Collins John), Carles Martinez Embuena (73. Pavol Cicman), Tomasz Podgórski - Ruben Jurado.

Wyniki meczów 7. kolejki i tabela ekstraklasy piłkarskiej:

Widzew Łódź - Podbeskidzie Bielsko-Biała 1:1 (0:0)

Pozostałe mecze kolejki
2013-09-14:
Zawisza Bydgoszcz - Cracovia Kraków (15.30)
Śląsk Wrocław - Lech Poznań (18.00)
Korona Kielce - Legia Warszawa (20.30)
2013-09-15:
Jagiellonia Białystok - Ruch Chorzów (15.30)
Pogoń Szczecin - Lechia Gdańsk (18.00)
2013-09-16:
Górnik Zabrze - KGHM Zagłębie Lubin (18.00)

Tabela (mecze, zwycięstwa, remisy, porażki, bramki, punkty, różnica bramek)

16.Zawisza Bydgoszcz          6 0 3 3  7-10  3 -3

*W przypadku równej liczby punktów o kolejności w końcowej tabeli decydują bezpośrednie mecze