Ekstraklasa: Pogoń Szczecin - Piast Gliwice. Hat-trick Robaka - Pogoń gromi rywali

2013-10-29, 20:19

Pogoń Szczecin - Piast Gliwice . Foto: PAP/Marcin Bielecki

W pierwszym wtorkowym meczu 14. kolejki piłkarskiej Ekstraklasy Pogoń Szczecin wygrała na własnym stadionie z Piastem Gliwice 4:0 (4:0).

Marcin Robak (Pogoń Szczecin) po meczu z Piastem Gliwice (IAR)
+

Pogoń Szczecin nie miała najmniejszych problemów z pokonaniem na własnym stadionie Piasta Gliwice w meczu 14. kolejki piłkarskiej ekstraklasy. "Portowcy" rozbili rywala 4:0.
Festiwal strzelecki już w piątej minucie rozpoczął Marcin Robak, który jeszcze w sierpniu bronił barw gliwickiej drużyny. 30-letni napastnik na bramkę zamienił dośrodkowanie Jakuba Króla.
Niespełna kwadrans później było już 2:0, a gola niezwykłej urody zdobył Takuya Murayama. Japończyk przebiegł kilkadziesiąt metrów, a następnie z narożnika pola karnego technicznym strzałem posłał piłkę w samo "okienko" bramki strzeżonej przez Dariusza Trelę.
Piłkarze Dariusza Wdowczyka nie zwalniali tempa. W 25. minucie w głównych rolach wystąpili strzelcy poprzednich goli. Murayama świetnie podał do Robaka, a ten będąc sam na sam z Trelą nie miał problemów z pokonaniem go.
Tuż przed przerwą Robak skompletował hat tricka. W polu karnym sfaulował go Adrian Klepczyński, który za przewinienie zobaczył czerwoną kartkę i musiał opuścić boisko. Następnie sam poszkodowany wykorzystał "jedenastkę".
Poprzednio hat trickiem Robak popisał się 2010 roku, kiedy grał w Widzewie. Łodzianie pokonali wtedy Śląsk Wrocław 5:2.
W drugiej połowie było znacznie mniej emocjonująco i wynik nie uległ już zmianie.
Dzięki temu zwycięstwu Pogoń awansowała na trzecie miejsce w tabeli. Natomiast sytuacja Piasta systematycznie się pogarsza. W czterech październikowych meczach gliwiczanie zdobyli tylko punkt; strzelili zaledwie jedną bramkę, a stracili dziesięć. Sklasyfikowani są na 11. lokacie.

Pogoń Szczecin - Piast Gliwice 4:0 (4:0)
Bramki:
1:0 Marcin Robak (5), 2:0 Takuya Murayama (19), 3:0 Marcin Robak (26), 4:0 Marcin Robak (45+1-karny).
Żółta kartka - Pogoń Szczecin: Adam Frączczak. Czerwona kartka - Piast Gliwice: Adrian Klepczyński (45-faul).
Sędzia: Bartosz Frankowski (Toruń). Widzów 6 000.
Pogoń Szczecin: Radosław Janukiewicz - Adam Frączczak (50. Wojciech Lisowski), Maciej Dąbrowski, Hernani, Przemysław Pietruszka - Jakub Bąk, Bartosz Ława, Abdoul Ouedraogo, Takafumi Akahoshi (66. Dawid Kort), Takuya Murayama (71. Radosław Wiśniewski) - Marcin Robak.
Piast Gliwice: Dariusz Trela - Damian Zbozień, Łukasz Krzycki, Adrian Klepczyński, Krzysztof Król - Mariusz Zganiacz (46. Kamil Wilczek), Mateusz Matras, Łukasz Hanzel, Patrick Dytko (86. Ruben Jurado), Tomasz Podgórski - Rabiola (46. Artis Lazdins).