Liga Mistrzów: kontuzja Ronaldo niegroźna. Zagra w finale z Atletico
- Mój występ w finale Ligi Mistrzów z miejscowym rywalem Atletico nie jest zagrożony - poinformował w czwartek piłkarz. Portugalczyk nabawił się drobnego urazu w środowym meczu hiszpańskiej ekstraklasy.
2014-05-08, 12:30
"Królewscy" zremisowali nieoczekiwanie z Realem Valladolid 1:1 i znacznie utrudnili sobie drogę do mistrzostwa.
Obecnie zajmują trzecie miejsce w tabeli i mają cztery punkty straty do lidera Atletico. Droga jest Barcelona, która ma punkt więcej od Realu. Do końca rozgrywek zostały dwie kolejki, a w ostatniej "Duma Katalonii" zmierzy się u siebie z Atletico.
W środę Ronaldo opuścił murawę w ósmej minucie. "To była zmiana zachowawcza. Nic wielkiego się nie stało, nie doszło do żadnego naderwania" - powiedział 29-letni Portugalczyk, lider klasyfikacji strzelców ligi hiszpańskiej (31 bramek). W trakcie spotkania sygnalizował problemy z mięśniami lewego uda.
Spokojny jest także trener Carlo Ancelotti.
- Nie uważam, by był to jakiś poważny problem. Cristiano po prostu trochę gorzej się poczuł - skomentował.
Kolejne spotkanie Real zagra w niedzielę na wyjeździe z Celtą de Vigo. Finał Ligi Mistrzów zaplanowany jest na 24 maja w Lizbonie.
ps
REKLAMA
REKLAMA