Ligue 1: kuriozalny wyczyn Cavaniego w meczu Lens - PSG

2014-10-18, 11:08

Edinson Cavani w spotkaniu z Lens dostał jedną z najbardziej kuriozalnych kartek w historii Ligue 1. Foto: Twitter/MailOnlineSport

Paris Saint-Germain wygrał z Lens 3:1 w meczu dziesiątej kolejki ekstraklasy piłkarskiej Francji, w którym sędzia pokazał zawodnikom trzy czerwone kartki. Jedną z nich obejrzał w niecodziennych okolicznościach Edison Cavani.

Pod nieobecność kontuzjowanego Zlatana IbrahimovicIa, kibice PSG najbardziej liczyli na Cavaniego. Urugwajczyk nie był jednak w najlepszej dyspozycji, marnował wiele doskonałych okazji strzeleckich, lecz w końcu w 55. minucie udało mu się trafić do siatki z rzutu karnego.

Ciesząc się z gola, wykonał gest w kierunku fanów Lens, jakby celował do nich z karabinu, za co otrzymał żółtą kartkę. Piłkarz natychmiast podbiegł do sędziego, chcąc się wytłumaczyć, ale delikatnie go potrącił i w konsekwencji ujrzał czerwoną kartkę.
W sumie w ciągu sześciu minut arbiter Nicolas Rainville usunął z boiska trzech zawodników, w tym dwóch z Lens.
W pierwszej połowie bramkę dla Lens zdobył Adamo Coulibaly, na którą odpowiedzieli Yohan Cabaye i Maxwell. Druga połowa, po gorącym pierwszym kwadransie, nie przyniosła już większych emocji.
Mecz został rozegrany na Stade de France pod Paryżem, a jego nominalnym gospodarzem był klub z Lens.
Dzięki zwycięstwu paryżanie awansowali na drugie miejsce w tabeli. Tracą cztery punkty do Olympique Marsylia, która swój mecz dziesiątej kolejki rozegra w niedzielę przed własną publicznością przeciwko FC Toulouse.

Celebracja bramki nie wyszła dokładnie tak, jak zaplanował to sobie piłkarz PSG: