10. kolejka PlusLigi: zmiana lidera, Jastrzębski goni czołówkę

2014-11-17, 18:15

Siatkarze Skry po meczu z Lotosem Trefl stracili pozycję lidera. Foto: PAP/Grzegorz Michałowski

Dziesiąta seria gier w ekstraklasie siatkarzy przyniosła jedną bardzo istotną zmianę. Bełchatowska Skra oddała prowadzenie w tabeli, na rzecz Resovii.

Większość meczów 10. kolejki została rozegrana w sobotę. W niedziele odbyło się tylko jedno, ale za to najciekawsze. Skra podejmowała Lotos Trefl Gdańsk, który w poprzedniej kolejce przegrał pierwszy mecz w sezonie.

Jako, że dzień wcześniej Resovia wygrała za trzy punkty (3:0 z Transferem), wiadomo było, że podział punktów w Bełchatowie oznaczał będzie zmianę lidera.

Początkowo się jednak na to nie zanosiło. Mistrzowie Polski wygrali dwa sety, mieli piłkę meczową, ale nie wykorzystali sytuacji. Trzeciego i czwartego seta wygrali goście i stało się jasne, że nowym miastem lidera będzie Rzeszów.

Podopieczni Miguela Falaski na pocieszenie zachowali miano niepokonanej drużyny, choć tym razem to gdańszczanie mieli meczbola. Pięć setów sprawiło, że to właśnie wśród uczestników tego meczu należy szukać najlepiej punktujących zawodników kolejki.

26 punktów zdobył Mariusz Wlazły, ale jeszcze lepszy był Murphy Troy (28).

- Na własne życzenie stworzyliśmy taki scenariusz. Nie możemy grać w taki sposób, nie możemy popełniać prostych błędów w każdym elemencie, bo później się to na nas mści. W tej klasie rozgrywkowej nie da się tego odrobić i ukryć – ocenił po meczu Wlazły, który odebrał statuetkę dla MVP meczu.

Z podziału punktów skorzystała nie tylko Resovia, ale też Jastrzębski Węgiel. Jastrzębianie zajmują czwartą pozycję, ale ich strata do Lotosu zmalała do dwóch punktów. Sami pewnie pokonali Effectora Kielca (3:0). Na uwagę zasługuje aż sześć asów serwisowych w wykonaniu Zbigniewa Bartmana.

O kryzysie nie pamiętają już też w Kędzierzynie Koźlu. ZAKSA wygrała czwarty ligowy mecz z rzędu. W trzech setach ograła Czarnych Radom, którzy w tym sezonie potrafili już urwać punkty Skrze (2:3).

- My nie liczymy, czy jest to drugie, czy piąte wygrane spotkanie. Po prostu chcemy wygrywać kolejne sety, a co za tym idzie całe mecze – stwierdził środkowy ZAKSY Wojciech Kaźmierczak.

Już następna kolejka może przynieść kolejne przetasowania w ligowej tabeli. Lotos podejmie bowiem Resovię.

Wyniki meczów 10. kolejki i tabela ekstraklasy siatkarzy:

Indykpol AZS Olsztyn - AZS Politechnika Warszawska 1:3 (15:25, 25:21, 30:32, 16:25)

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - Cerrad Czarni Radom 3:0 (25:16, 25:22, 25:20)

Jastrzębski Węgiel - Effector Kielce 3:0 (25:19, 25:19, 25:21)

Asseco Resovia Rzeszów - Transfer Bydgoszcz 3:0 (25:18, 25:22, 25:20)

Cuprum Lubin - AZS Częstochowa 3:1 (25:23, 25:14, 22:25, 25:19)

MKS Banimex Będzin - BBTS Bielsko-Biała 0:3 (19:25, 23:25, 21:25)

PGE Skra Bełchatów - Lotos Trefl Gdańsk 3:2 (29:27, 25:19, 28:30, 19:25, 16:14)

Tabela (mecze, zwycięstwa, porażki, sety, punkty)

1. Asseco Resovia Rzeszów         10 10 0 30-6 29
2. PGE Skra Bełchatów                10 10 0 30-6 28