more_horiz
Sport

Liga Siatkówki Kobiet: Trefl Proxima Kraków kończy działalność

Ostatnia aktualizacja: 17.08.2018 22:45
Siatkarki Trefla Proximy Kraków nie zagrają w przyszłym sezonie w ekstraklasie. W wydanym oświadczeniu klub poinformował o wycofaniu zespołu z rozgrywek i zakończeniu działalności klubu. Jako przyczynę podano problemy z wynajęciem hali.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Darek Matyja

Klub o nazwie Trefl Proxima pojawił się w Krakowie rok temu. Powstał z połączenia Trefla Sopot i Proximy Kraków. Drużyna swoje mecze rozgrywała w hali Suche Stawy, jednak dopiero od grudnia, gdyż wcześniej trwał jej remont. 

Zdaniem prezesa zarządu Trefla Proximy Łukasza Kadeli obiekt ten nie wpisywał się w marketingową strategię klubu, co skutkowało słabą frekwencją.

W sezonie 2018/19 drużyna Trefla Proximy chciała swoje mecze rozgrywać w oddanej do użytku w maju tego roku hali Stulecia Cracovii, położonej w centrum Krakowa tuż przy Błoniach. Rozmowy z Zakładem Infrastruktury Sportowej oraz operatorami obiektu zakończyły się niepowodzeniem.

- W związku z powyższym złożyliśmy wniosek o wycofanie zespołu Trefl Proxima Kraków z rozgrywek Ligi Siatkówki Kobiet, jak również zakończyliśmy działalność klubu w całości – napisano w oświadczeniu.


Trefl Proxima był pierwszym od 14 lat klubem siatkarskim w Krakowie, który rywalizował na najwyższym poziomie rozgrywkowym. Drużyna pod wodzą włoskiego trenera Alessandro Chiappiniego wywalczyła szóste miejsce. Mocno zaawansowana była też budowa zespołu na nowy sezon. Podpisano kontrakty z dziesięcioma zawodniczkami.

Trefl Proxima to drugi małopolski zespół siatkarek, który zaprzestał działalności. Po zakończeniu sezonu licencję na grę w ekstraklasie Muszynianka Muszyna sprzedała Radomce Radom. 

(mb)

Zobacz więcej na temat: SPORT Siatkówka
X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem