WTA Luksemburg: Piter awansowała do ćwierćfinału
Katarzyna Piter awansowała do ćwierćfinału halowego turnieju WTA Tour na twardych kortach w Luksemburgu (pula nagród 235 tys. dol.).
2013-10-16, 21:54
W środę polska tenisistka pokonała Belgijkę Yaninę Wickmayer 3:6, 6:1, 6:4.
Mecz 1/8 finału imprezy w Luksemburgu, który trwał godzinę i 48 minut, był pierwszym spotkaniem na korcie zajmującej 144. pozycję w rankingu WTA Tour Piter z 63. na światowej liście Wickmayer.
Pojedynek rozpoczął się po myśli niespełna 24-letniej Belgijki, która dwukrotnie przełamała młodszą o dwa lata Polkę i prowadziła 5:1. Urodzona w Poznaniu zawodniczka zdołała ugrać w tym secie jeszcze tylko dwa gemy.
W drugiej partii sytuacja się odmieniła. Piter, która do turnieju dostała się przez kwalifikacje, całkowicie kontrolowała sytuację i wygrała 6:1. Trzecią, najbardziej wyrównaną odsłonę, tenisistka ta również rozstrzygnęła na swoją korzyść.
To druga wyżej notowana rywalka pokonana przez Piter w Luksemburgu. W pierwszej rundzie wyeliminowała inną Belgijkę, półfinalistkę tegorocznego Wimbledonu Kirsten Flipkens (20. w rankingu WTA) 6:4, 6:2.
W półfinale 22-letnia poznanianka zmierzy się z triumfatorką pojedynku pomiędzy Czeszką Lucie Safarovą a Niemką Anniką Beck.
W Luksemburgu Piter wystąpi również w deblu, w parze z Francuzką Kristiną Mladenovic. Ich pierwszymi przeciwniczkami będą w czwartek Francuzka Stephanie Foretz-Gacon i Czeszka Eva Hrdinova.
W sobotę w pierwszej rundzie kwalifikacji singla odpadła Katarzyna Kawa.
Wynik meczu drugiej rundy:
Katarzyna Piter (Polska) - Yanina Wickmayer (Belgia) 3:6, 6:1, 6:4.
man
REKLAMA