Rajd Dakar: Hołowczyc utrzymał piątą lokatę

2011-01-06, 21:23

Jacek Czachor . Foto: fot. PAP/EPA

Krzysztof Hołowczyc z belgijskim pilotem Jean-Markiem Fortinem jadący BMW zajęli w czwartek szóste miejsce na piątym etapie 33. Rajdu Dakar.

Jacek Czachor powiedział Polskiemu Radiu, że jego start był całkiem udany
+

Trasa prowadziła z Calama do Iquique na północy Chile i miała 459 km, w tym 423 km odcinka specjalnego.

Wygrał Francuz Stephane Peterhansel (BMW). Lider klasyfikacji generalnej Hiszpan Carlos Sainz (Volkswagen) był trzeci ze stratą do zwycięzcy 3.15. Hołowczyc zameldował się na mecie w 23 minuty po Peterhanselu i utrzymał piątą lokatę w klasyfikacji generalnej.

Na 19. i 23. miejscu dojechali do mety Rajdu Dakar motocykliści Jacek Czachor i Marek Dąbrowski. Piąty etap wygrał Portugalczyk Paulo Goncalves.

Jacek Czachor powiedział Polskiemu Radiu, że jego start był całkiem udany, bez większych błędów. 19. miejsce to jego najlepsza lokata na tym rajdzie. Czachor przyznaje, że pod koniec etapu mógł szybciej pokonać wydmy, ale inni zawodnicy mieli większe problemy. Teraz naszego motocyklistę czeka wymiana silnika, na którym przejedzie kolejne cztery dni.

Drugi z polskich motocyklistów - Marek Dąbrowski ukończył 5. etap na 23. pozycji. Kilka minut stracił przez to, że zabłądził na trasie. Pojechał po złych śladach, a następnie próbował nieudolnie przejechać przez wydmy do mety.

Liderem rajdu pozostał Hiszpan Marc Coma. W klasyfikacji generalnej Jacek Czachor jest 19., Marek Dąbrowski - 21. Takie rozstrzygnięcia zapadły po decyzji sędziów, bowiem odjęto czas tym zawodnikom, którzy zatrzymali się przy wypadku Oliviera Paina. Francuz złamał nadgarstek.