Burdy kiboli we Wrocławiu - wkroczyła policja

2012-07-26, 00:20

Starcia pseudokibiców na meczu Śląsk Wrocław - Buducnost Podgorica. Foto: PAP/Maciej Kulczyński

W rewanżowym spotkaniu Śląska Wrocław z Buducnost Podgorica w 2. rundzie eliminacji piłkarskiej Ligi Mistrzów doszło do starć na trybunach.

Dawid Łaczkiewicz (PR) - relacja z meczu Śląska Wrocław z Buducnostem Podgorica
+

Od pierwszych minut meczu niespokojnie. Gdy tylko na stadionie pojawiła się kilkudziesięcioosobowa grupa kibiców z Czarnogóry pod zajmowany przez nich sektor podbiegli fani Śląska i pomimo oddzielających barier doszło do przepychanek.

Po kilku minutach na trybunie gości pojawiła się policja, która szczelnym kordonem otoczyła przybyszów. Funkcjonariusze pozostali na stadionie niemal do końca spotkania.

Rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu Paweł Petrykowski poinformował, że "w pewnym momencie spotkania doszło do wzrostu emocji na trybunach i to zarówno wśród kibiców drużyny przyjezdnej jak i miejscowych fanów". - Wówczas na wniosek organizatora na sektor gości wprowadzeni zostali funkcjonariusze, którzy mieli zapobiec dalszej eskalacji negatywnych emocji. To właśnie zrobili i później mecz przebiegał już spokojnie. Tuż przed końcem spotkania, również na wniosek organizatora i po konsultacji z delegatem UEFA, kibice gości zostali wyprowadzeni ze stadionu - zaznaczył.

Piłkarze Śląska Wrocław przegrali z czarnogórskim zespołem Buducnost Podgorica 0:1 w rewanżowym meczu 2. rundy eliminacji piłkarskiej Ligi Mistrzów. W pierwszym spotkaniu mistrz Polski odniósł zwycięstwo 2:0 i to on awansował do kolejnej rundy rozgrywek.