Problem z abonamentem: "statystyki są porażające"
Prezes Polskiego Radia Jarosław Hasiński podkreślił, że razem z władzami telewizji będą zabiegać o wsparcie polityków, by uregulować ustawę o finansowania mediów publicznych.
2011-02-24, 04:00
Prezesi Polskiego Radia i Telewizji Publicznej Jarosław Hasiński i Bogusław Piwowar mówili w "Sygnałach Dnia", że współpraca między obydwiema instytucjami układa się bardzo dobrze.
Jarosław Hasiński, prezes Polskiego Radia, poinformował, że obydwie instytucje zaczynają pracować nad wspólnymi projektami, których efektem będzie chociażby transmisja i organizacja Festiwalu w Opolu. TVP i Polskie Radio będzie również pracować razem podczas "Lata z Radiem" - dodał prezes Hasiński. Prezes TVP Bogusław Piwowar uważa, że obecność Polskiego Radia na wizji to kapitalne posunięcie marketingowe, ponieważ większość słuchaczy chciała obejrzeć na żywo "radio od wewnątrz".
Problem z abonamentem
Prezes Polskiego Radia powiedział, że ściągalność abonamentu w naszym kraju jest bardzo niska. Poinformował również, że taka sytuacja negatywnie odbija się na stanie finansów radia.
- Aktualnie abonament płacony jest przez półtora miliona gospodarstw, powinno go płacić 10 milionów. To statystyka porażająca - mówił z kolei prezes TVP. – Jest to o tyle niekorzystne, że radio przez pierwsze dwa miesiące otrzymało 17 mln zł mniej niż w zeszłym roku. Sytuacja jest krytyczna – powiedział Jarosław Hasiński.
REKLAMA
Bogusław Piwowar mówił, że ustawa abonamentowa jest "absolutnie wadliwa" - nie zapewniono ściągalności abonamentu: - Wypadałoby to uregulować. Skoro poziom ściągalności abonamentu w takich krajach jak Francja, Wielka Brytania jest na poziomie 90 procent, pytanie dlaczego politycy w Polsce nie chcą tego zrobić.
Jarosław Hasiński podkreślił również, że samo ściąganie abonamentu jest bardzo prostym procesem, który wymaga jedyniewoli politycznej , której na razie nie ma.
IAR, polskieradio.pl
REKLAMA