more_horiz
Wiadomości

"Rz": Sprawdzą skok na mailową skrzynkę

Ostatnia aktualizacja: 19.11.2009 06:20
Prokuratorzy sprawdzają, czy ktoś przejął adres mailowy obrońcy policjantów w sprawie Olewnika- dowiedziała się "Rzeczpospolita".
Prokuratorzy sprawdzają, czy ktoś przejął adres mailowy obrońcy policjantów w sprawie Olewnika- dowiedziała się "Rzeczpospolita".

Śledczy dotarli do nowego tropu wskazującego, że włamywaczom, którzy w lipcu weszli do domu Jolanty Turczynowicz- Kieryłło- chodziło o coś więcej niż zwykły rabunek.

Zdaniem pracownika wymiaru sprawiedliwości, na którego powołuje się "Rzeczpospolita", jest pewne, że ktoś włamał się do skrzynki poczty elektronicznej. Sprawa trafia na najwyższy szczebel: do Wydziału do spraw Przestępczości Zorganizowanej Prokuratury Apelacyjnej w Warszawie. Z ustaleń "Rzeczpospolitej" wynika, że skok na skrzynkę zaczęli sprawdzać śledczy. Prokuratorzy mieli to zrobić by ustalić czy ktoś przeglądał pocztę mecenas i dlatego wystąpili do właścicieli serwera na którym zarejestrowana jest skrzynka o tak zwaną historię wejść. Tymczasem w systemie nie ma śladów logowania do poczty mecenas.

Według wysokiego rangą oficera kontrwywiadu na którego powołuje się "Rzeczpospolita", w Polsce tylko Agencja Bezpiczeństwa Wewnętrznego i Agencja Wywiadu mają możliwość czytania poczty elektronicznej. Ich programy są w stanie bardzo dyskretnie przeczytać informacje.

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)

Zobacz także

Zobacz także