X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Wiadomości

Debata. Bilans polityczny 2018 r.

Ostatnia aktualizacja: 29.12.2018 11:45
Wybory samorządowe najważniejszym wydarzeniem w polskiej polityce 2018 r. O przełomowych wydarzeniach mijającego roku dyskutowali w debacie Polskiego Radia 24: Karol Gac (dorzeczy.pl), Marek Król (Sieci) i Paweł Musiałek (Klub Jagielloński).
Audio
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: East News/Piotr Matusewicz

Paweł Musiałek zauważył, że trudno uznać mijający rok za przełomowy, - Mieliśmy wprawdzie do czynienia z wyborami samorządowymi, pierwszymi po długim okresie bez tego typu wydarzeń, ale nie przyniosły one jednoznacznego rozstrzygnięcia co do stanu polskiej sceny politycznej, na której pozostają dwa silne obozy. Pojawił się Ruch Biedronia odwołujący się do tradycyjnego elektoratu lewicowo-liberalnego, ale za wcześnie by mówić o przełomie - zaznaczył.

Marek Król zwrócił uwagę, że ponad ponad 70 proc. badanych twierdzi, że to najlepszy rok po 1989 r. względem gospodarczym. - Tak wysoki wskaźnik bardzo mnie zaskoczył, a co więcej, ocena własnego poziomu życia zbiega się tutaj z oceną sytuacji w Polsce. Chyba ludzie faktycznie odczuli poprawę poziomu życia i postrzegają to jako dobrą zmianę. Politycznym przełomem może być 2019 r., który zdecyduje o najbliższej przyszłości. Na razie zarówno opozycja i rządzący okopali się na swoich pozycjach i trudno uznać, kto zyskał a kto stracił. Myślę jednak że przyszłe pokolenia ocenią mijający rok jako początek pewnego przełomu, nie tylko w Polsce ale i w Europie, w której kończy się pewna epoka - nadmienił.

Karol Gac zaznaczył, że 2018 r. nie był przełomowy pod względem politycznym. – O wiele ważniejsze będą przyszłoroczne wybory do parlamentu i to przyniesie pewne zmiany. Oczywiście po ewentualny zwycięstwie opozycji nic już nie będzie takie samo, ale również po wygranej PiS wiele rzeczy się zmieni, spodziewam się uspokojenia sytuacji, nie będzie permanentnego konfliktu, z którym mieliśmy do czynienia do tej pory, załagodzi się także spór z Brukselą. Zwycięstwo PiS z 2015 r. było szokiem dla elit politycznych Unii Europejskiej, jeśli powtórzy się w 2018 r. to sytuacja się uspokoi. Postrzeganie bieżącego i poprzedniego roku jako najlepszych gospodarczo po 1989 r świadczy natomiast o bardzo pozytywnym odczuciu działań obecnego rządu. Polacy zobaczyli, że w końcu uczestniczą w pewnej redystrybucji dóbr i mają udział we wzroście PKB, do tej pory słyszeli o zaciskaniu pasa i kryzysie – podkreślił publicysta.

Debatę prowadził Jerzy Jachowicz.

Więcej w zapisie audycji.

PR24/ka

____________________ 

Data emisji: 29.12.2018

Godzina emisji: 10:06

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Dr Patryk Pleskot: 100-lecie niepodległości najważniejszym wydarzeniem tego roku

Ostatnia aktualizacja: 25.12.2018 19:10
- W wymiarze historycznym, społecznym i medialnym obchody stulecia niepodległości Polski były najważniejszym wydarzeniem - mówił na antenie Polskiego Radia 24 dr Patryk Pleskot z Instytutu Pamięci Narodowej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Debata poranka. "Najważniejszym wydarzeniem 2018 r. były wybory samorządowe"

Ostatnia aktualizacja: 28.12.2018 09:20
Co było najważniejszym wydarzeniem 2018 roku? Czy zmniejszyły się w tym roku polityczne podziały społeczne? Na te pytania na antenie Polskiego Radia 24 próbowali odpowiedzieć publicyści: Agaton Koziński (Polska The Times), Mirosław Skowron (Super Express) oraz Tomasz Sakiewicz (Gazeta Polska).
rozwiń zwiń