X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Wiadomości

Stefan Saczkowski: wezwanie policji na miejsce stłuczki nie jest obowiązkowe

Ostatnia aktualizacja: 29.12.2018 15:03
- Zima to naturalny sezon na szkody powstałe w wyniku stłuczek. Warto wiedzieć, komu przysługuje w danych sytuacjach - powiedział w audycji "Jakim prawem" mecenas Stefan Saczkowski.
Audio
  • 29.12.18 Ekspert: wezwanie policji na miejsce stłuczki może pomóc
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne Foto: Pixabay

Gość PR24 przypomniał, że najwyższe odszkodowania są wypłacane w ramach szkód komunikacyjnych. - Trzeba pamiętać, że mogą wystąpić zarówno w majątku jak i na osobie. Często zdarzają się poślizgnięcia, które mogą spowodować uszkodzenia ortopedyczne - mówił mecenas.

Stefan Saczkowski przypomniał, że trzeba spisać numer rejestracyjny sprawcy stłuczki. - Dobrze by było, żeby sprawca przyznał się do winy w protokole. Jeśli tego nie zrobi, to warto mieć dwóch lub trzech świadków zdarzenia - wskazał gość Polskiego Radia 24.

Więcej w całej audycji.

Rozmawiał Artur Wdowczyk.

Polskie Radio 24/ras

---------------------------

Data emisji: 29.12.2018

Godzina emisji: 14.37

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Jakim prawem". Dziennikarz - zawód wysokiego ryzyka?

Ostatnia aktualizacja: 16.12.2018 15:00
Instytucja zabezpieczeń prawnych z jednej strony ma chronić dobra osobiste, a z drugiej - w niektórych przypadkach - może być zagrożeniem dla wolności słowa. - W takiej instytucji mieści się również możliwość ograniczeń, na przykład w swobodnej krytyce rządu – powiedział w Polskim Radiu 24 Paweł Lisicki, redaktor naczelny tygodnika "Do Rzeczy".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tadeusz Płużański: ulice w Warszawie powinny zostać zdekomunizowane

Ostatnia aktualizacja: 22.12.2018 17:05
- Nazwy ulic w Warszawie, tak jak w innych polskich miastach, powinny zostać zdekomunizowane. Tak przewiduje ustawa uchwalona przez polski parlament - mówił w Polskim Radiu 24 Tadeusz Płużański, prezes Fundacji "Łączka" w odniesieniu do decyzji NSA o uchyleniu zmian nazw ulic, których patroni kojarzeni byli z epoką komunizmu. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sądy w dawnej Polsce. Liczba spraw była ogromna

Ostatnia aktualizacja: 23.12.2018 15:48
Jak wyglądało sądownictwo w dawnej Polsce? Jak rozstrzygano spory między obywatelami? Na ten temat w audycji "Jakim prawem" mówił historyk i twórca powieści historycznych Jacek Komuda.
rozwiń zwiń