Jerzy Kozłowski: chcemy skupić wszystkie siły niezadowolone z obecnego układu
- Paweł Kukiz nie jest zainteresowany objęciem funkcji wicepremiera. Jednak jeśli w przyszłej kadencji będziemy mieli realny wpływ na politykę, a nasze najważniejsze postulaty polityczne zostaną spełnione, będę go do tego namawiał - powiedział w Polskim Radiu 24 poseł Kukiz’15 Jerzy Kozłowski.
2019-01-02, 16:59
Posłuchaj
Gość Adriana Klarenbacha podkreślił, że Kukiz’15 do wyborów parlamentarnych idzie jako ruch obywatelski. - Nie jesteśmy partią i nie będziemy. Chcemy skupić wokół siebie wszystkie siły, wszystkie osoby, które nie są zadowolone z obecnego układu – powiedział Jerzy Kozłowski.
Przypomniał również główne postulaty ugrupowania. To kwota wolna od podatku na poziomie 30 tys. zł, obniżenie podatków oraz obligatoryjne referenda, zarówno ogólnopolskie, jak i lokalne. Kolejna istotna propozycja to zmiana ordynacji wyborczej. - Jeśli w następnej kadencji Sejmu będziemy mieli realny wpływ na to, jak będzie kształtowana władza, to naszym kategorycznym żądaniem, pewnego rodzaju ultimatum, będzie spełnienie tych postulatów – podkreślił poseł.
Więcej w całej audycji.
Rozmawiał Adrian Klarenbach.
REKLAMA
Polskie Radio 24/bartos
-----------------------
Data emisji: 02.01.2019
Godzina emisji: 16.15
REKLAMA
REKLAMA