X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Wiadomości

"7x24": Adam Andruszkiewicz wiceministrem. Komentarze polityków

Ostatnia aktualizacja: 06.01.2019 11:23
Sprawa nominacji Adama Andruszkiewicza na stanowisko sekretarza stanu w Ministerstwie Cyfryzacji podzieliła polityków. "Trwa na mnie oszczercza nagonka, więc dziś bardzo Was proszę o wsparcie!" - napisał na Facebooku poseł. Na antenie Polskiego Radia 24 odnieśli się do tego: Ryszard Czarnecki (PiS), Tomasz Rzymkowski (Kukiz’15), Iwona Michałek (Porozumienie), Paweł Rabiej (Nowoczesna), Marcin Święcicki (PO), Marek Sawicki (PSL).
Audio
  • 06.01.19 7x24. Politycy o nominacji Adama Andruszkiewicza na wiceministra cyfryzacji
Adam Andruszkiewicz
Adam Andruszkiewicz Foto: PAP/Jacek Turczyk

- Mogę tylko przeprosić za to, że Adam Andruszkiewicz znalazł się w sejmie z list Kukiz'15. Gdy w 2015 r. startował w wyborach to zapowiadał, że jest zwolennikiem jednomandatowych okręgów wyborczych i nigdy nie będzie głosował za podwyższeniem podatków. Bardzo szybko okazało się jednak, że jest osobą niewiarygodną - powiedział Tomasz Rzymkowski. Poseł stwierdził również, że Adam Andruszkiewicz - w przeciwieństwie do ugrupowania, z którego list wszedł do sejmu - jest zwolennikiem podwyższania wszelkiego rodzaju podatków i opłat. - Niech wyborcy ocenią, która postawa jest bardziej proobywatelska - dodał.   

Ryszard Czarnecki ocenił, że "Adam Andruszkiewicz ma kwalifikacje do bycia wiceministrem cyfryzacji". - Burza w szklance wody wynika z tego, że gdy inne sprawy nie budzą kontrowersji, to opozycja czepia się pojedynczych decyzji personalnych. Minister Adam Andruszkiewicz jest osobą, która ma bardzo dobry kontakt z młodymi ludźmi, co boli opozycje - stwierdził Polityk PiS.

Czytaj więcej
andruszkiewicz 1200 pap.jpg
Adam Andruszkiewicz apeluje o wsparcie. "Trwa na mnie nagonka"

- Ryszard Czarnecki zupełnie przypadkiem zdradził, że Adam Andruszkiewicz został wiceministrem cyfryzacji, ponieważ ma dużo lajków na Facebooku - mówił Paweł Rabiej. Wiceprezydent Warszawy podkreślił, że "ta nominacja jest haniebna z punktu widzenia godności polskiego rządu". - Adam Andruszkiewicz jest osobą nacjonalistyczną, szowinistyczną, ksenofobiczną i homofobiczną, a jego nominacja jest daleka od polskiej racji stanu. Pan premier zbiera w ten sposób poparcie z różnych środowisk, natomiast nie przedstawia to polskiego rządu we właściwym świetle - podkreślił polityk Nowoczesnej. 

Marcin Święcicki zauważył, że z punktu widzenia polskiego bezpieczeństwa w internecie resort cyfryzacji ma strategiczną pozycję. - Na stanowisko wiceministra powołuje się jednak osobę, która nie ma z tą tematyką nic wspólnego poza tym, że ma dużo polubień w internecie. Dużo lajków mają też rozmaici celebryci - punktował poseł PO. Polityk zaznaczył również, że "Adam Andruszkiewicz jest znany z nacjonalistycznych wypowiedzi". - Jeszcze parę lat temu mówił on, że nie chce wojsk amerykańskich w Polsce. Usłyszeć można też było z jego ust wypowiedzi antyukraińskie - komentował gość programu.

Czytaj więcej
twitter stanisław karczewski 1200.jpg
Marszałek Senatu: jestem przekonany, że nominacja Adama Andruszkiewicza jest dobra

- Jedną z ważnych przyczyn, przez którą Adam Andruszkiewicz został wiceministrem jest wstąpienie do koła Kornela Morawieckiego. Tata z synem porozumieli się w sprawie awansu politycznego młodego polityka - punktował Marek Sawicki. Poseł PSL zaznaczył również, że nie tylko nowy wiceminister cyfryzacji wygłaszał potrzebę zacieśnienia współpracy z Rosją. - Kornel Morawiecki wielokrotnie z trybuny sejmowej sygnalizował, że stosunki z Moskwą trzeba poprawić - dodał.

Gościem programu była również Iwona Michałek z Porozumienia.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

Audycję "7x24" prowadziła Katarzyna Gójska.

Polskie Radio 24/jp

----------------------

Data emisji: 06.01.2019

Godzina emisji: 9.06


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Po nominacji Adama Andruszkiewicza na wiceministra. Komentarze publicystów

Ostatnia aktualizacja: 03.01.2019 10:56
Adam Andruszkiewicz od 28 grudnia pełni funkcję wiceministra cyfryzacji. Ta nominacja wywołała spore oburzenie wśród części polityków i komentatorów życia politycznego. Wadami nowego sekretarza stanu ich zdaniem mają być: młody wiek, brak kompetencji oraz związek z Młodzieżą Wszechpolską w przeszłości. Tę kwestię w Polskim Radiu 24 komentowali publicyści.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Miłosz Lodowski: sprawa Andruszkiewicza to pretekst

Ostatnia aktualizacja: 03.01.2019 12:05
- W przestrzeni publicznej zaczyna panować dziwny obraz rzeczywistości mówiący, że oto są osoby, które ze względu na poglądy nie mogą pełnić swoich funkcji – mówił w Polskim Radiu 24 Miłosz Lodowski z portalu Rebelya.pl.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Artur Warzocha: atak na ministra Andruszkiewicza to uderzenie w rząd i premiera

Ostatnia aktualizacja: 03.01.2019 18:32
- Zarzuty wobec ministra Adama Andruszkiewicza, że jest rosyjskim szpiegiem to absurd. To wszystko ma zdyskredytować premiera Mateusza Morawieckiego - zauważył w Polskim Radiu 24 Artur Warzocha, senator Prawa i Sprawiedliwości. 
rozwiń zwiń