more_horiz
Wiadomości

Złote Globy. Zaskakujące zwycięstwo "Bohemian Rapsody"

Ostatnia aktualizacja: 07.01.2019 13:55
– Niespodzianką jest nagroda za najlepszy film dramatyczny dla "Bohemian Rapsody". Nie dziwi wyróżnienie za rolę Freddiego Mercury'ego, które otrzymał Rami Malek, ale ten film nie był faworytem – komentował tegoroczne rozdanie nagród Łukasz Adamski, krytyk filmowy.
Audio
  • 07.01.19 Łukasz Adamski o zwycięzcach tegorocznych "Złotych Globów"
Roger Taylor i Brian May z zespołu Queen pozują z Rami Malekiem podczas ceremonii w Beverly Hilton Hotel. 06.01.2019
Roger Taylor i Brian May z zespołu Queen pozują z Rami Malekiem podczas ceremonii w Beverly Hilton Hotel. 06.01.2019Foto: PAP/EPA/MIKE NELSON

Film "Bohemian Rhapsody" został uhonorowany w niedzielę w Beverly Hills Złotymi Globami za najlepszy film dramatyczny. Za najlepszą aktorkę uznano Glenn Close za rolę w filmie "Żona". Meksykański reżyser Alfonso Cuaron wygrał w dwóch kategoriach, został uznany za najlepszego reżysera, a jego film "ROMA" otrzymał trofeum dla najlepszego filmu nieanglojęzycznego. W tej kategorii kandydował również polski film "Zimna wojna" Pawła Pawlikowskiego.

Złote Globy to nagrody filmowe przyznawane przez Hollywoodzkie Stowarzyszenie Prasy Zagranicznej.

Łukasz Adamski komentował tegorocznych laureatów i przegranych. - Wszyscy spodziewali się, że doceniony zostanie fantastyczny film Bradleya Coopera "Narodziny gwiazdy" z Lady Gaga w głównej roli, niestety, tak sie stało. Cieszy uznanie dla Christiana Bayle’a za rolę Dicka Cheney'ego w filmie "Vice", ale żałuję, że ten film nie dostał więcej nagród, był głównym faworytem z sześcioma nominacjami. Mam nadzieję, że zostanie doceniony podczas rozdania Oskarów, to najlepszy film polityczny ostatnich lat – podkreślał gość.

Krytyk wspomniał o spodziewnej rywalizacji w kategorii najlepszy film zagraniczny pomiędzy "Zimną wojną" Pawlikowskiego i filmem Alfomso Cuarona. – "ROMA" będzie triumfowała na Oskarach, ten film to arcydzieło, z pewnością dostanie nagrodę nie tylko dla filmu zagranicznego. Pamiętajmy jednakże o Joannie Kulig, która również ma szansę na Oskara, trwa jej intensywna promocja w Hollywood, może wreszcie doczekamy się polskiej aktorki, która osiągnie tutaj naprawdę duży sukces -.

Więcej w zapisie audycji.

Rozmawiał Łukasz Sobolewski.

PR24/ka

____________________ 

Data emisji: 07.01.2019

Godzina emisji: 12:50

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Polskie kino w 2018 roku. Najważniejsze polskie produkcje filmowe

Ostatnia aktualizacja: 29.12.2018 14:06
- Film "Kler" jest wyjątkowy. 5 mln widzów, które go obejrzało to liczba ogromna. Nie można zapominać również o "Zimnej wojnie" - powiedział w Polskim Radiu 24 Marcin Radomski, krytyk filmowy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Gwiazdy na Złotych Globach. Zobacz najpiękniejsze stylizacje

Ostatnia aktualizacja: 07.01.2019 13:08
Niesamowite suknie gwiazd na prestiżowej gali Złotych Globów. Kto wyglądał najlepiej? Lady Gaga, Taylor Swift, Nicole Kidman czy Julia Roberts?
rozwiń zwiń