X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Waldemar Buda: jeżeli są powody do łapania "swoich", to trzeba dać przykład, że nie ma świętych krów

Ostatnia aktualizacja: 28.01.2019 18:38
– Bartłomiej M., jak każda osoba przebywająca na terenie Polski, podlega prawu obowiązującemu w naszym kraju. Jednak nie przesądzam o winie kogokolwiek z zatrzymanych – powiedział Waldemar Buda, poseł Prawa i Sprawiedliwości. W poniedziałek CBA zatrzymało 6 osób w związku z nieprawidłowościami w Polskiej Grupie Zbrojeniowej.
Audio
  • 28.01.19 Waldemar Buda: „Trzeba pilnować i zacząć od >>swoich<< (…)”.

Śledztwo dotyczy doprowadzenia PGZ S.A. do niekorzystnego rozporządzenia mieniem znacznej wartości i sprowadzenia bezpośredniego niebezpieczeństwa wyrządzenia znacznej szkody majątkowej. Służby zatrzymały byłego szefa gabinetu politycznego MON Bartłomieja M., byłego członka zarządu spółki Polskiej Grupy Zbrojeniowej S.A. Radosława O., byłego posła Mariusza Antoniego K., a także trzech byłych pracowników MON oraz spółki PGZ.

 Prokuratura powinna wyciągać konsekwencje ze zdarzeń prawno-karnych wobec wszystkich w równym stopniu. Każdy z nas ponosi odpowiedzialność za podejmowane działania. Cieszę się z tego, że to, co powiedział prezes Kaczyński w Przysusze w 2017 roku, dziś w praktyce funkcjonuje. Trzeba pilnować i zacząć od "swoich". Władza ma to do siebie, że stwarza możliwości i pokusy do tego, by postępować niezgodnie z prawem. W związku z tym potrzebuje nadzoru – dodał parlamentarzysta.

Waldemar Buda odniósł się również do przesłuchania przez członków komisji ds. VAT Jacka Rostowskiego, ministra finansów w czasach rządów koalicji PO-PSL. Gość Polskiego Radia 24 zwrócił uwagę, że "jego frywolność wypowiedzi pozwoliła mu się w pewnym momencie otworzyć i powiedział dużo ciekawych rzeczy z punktu widzenia komisji".

– Jedną z nich jest to, że pan Rostowski dysponował w resorcie wiceministrami z polecenia chociażby Grzegorza Schetyny. Mam nadzieję, że raport, który zostanie sformułowany pod koniec prac komisji, da nam pełny obraz tego, jakie były okoliczności afery dotyczącej podatku VAT. Rolą państwa i komisji jest wyjaśnienie procederu grabieży tak naprawdę nas wszystkich na kwotę największą w historii wolnej Polski. Natomiast pan Rostowski ma powody, by deprecjonować zasługi komisji i jakość jej działania. To pewna linia obrony – podkreślił Waldemar Buda.   

Audycję "Rozmowa Dnia" prowadził Adrian Klarenbach.

IAR/Polskie Radio 24/db

--------------------------------

Data emisji: 28.01.2019                                   

Godzina emisji: 17.15

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Marcin Horała: nie było w ogóle monitorowania luki w podatku VAT

Ostatnia aktualizacja: 28.01.2019 08:16
- Minister Rostowski to jeden z najważniejszych świadków. Teraz jest czas na zadanie mu pytań, których nie zdążyliśmy za pierwszym razem - powiedział na antenie Jedynki poseł Prawa i Sprawiedliwości Marcin Horała, szef sejmowej komisji śledczej ds. VAT.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zatrzymanie b. rzecznika MON. Komentarze publicystów

Ostatnia aktualizacja: 28.01.2019 13:09
- Ta sprawa dowodzi, że Centralne Biuro Antykorupcyjne rzeczywiście pilnuje również "dobrej zmiany" - powiedział w Polskim Radiu 24 Marek Pyza z "Sieci", który w maju był współautorem publikacji dotyczącej nieprawidłowości w Polskiej Grupie Zbrojeniowej. Na naszej antenie o zatrzymaniu b. szefa MON mówili również Cezary Gmyz z TVP, Wojciech Wybranowski z "Do Rzeczy", Stanisław Żaryn, rzecznik ministra-koordynatora ds. służb specjalnych oraz Tomasz Truskawa ze Stowarzyszenia Wolnego Słowa.
rozwiń zwiń