X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Prof. Waldemar Paruch o publikacjach "GW": "ustawka" medialna na zamówienie polityczne

Ostatnia aktualizacja: 30.01.2019 08:37
- Ważne jest sprzężenie z innymi wydarzeniami. Po śmierci Pawła Adamowicza, rozmawialiśmy o obniżeniu temperatury sporu politycznego. Tymczasem, teraz mamy medialną "ustawkę", na zamówienie polityczne - powiedział prof. Waldemar Paruch, odnosząc się do publikacji "Gazety Wyborczej" na temat prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego. 
Audio
  • 30.01.19 Prof. Waldemar Paruch o publikacjach "GW": "ustawka" medialna

Jak oceniał w Polskim Radiu 24 prof. Waldemar Paruch z Centrum Analiz Strategicznych, schemat debaty, która po śmierci prezydenta Gdańska ma miejsce w przestrzeni medialnej, przypomina wydarzenia po 10 kwietnia 2010 roku. - Wówczas też były apele o obniżenie sporu, mówiło się, że zakończy się "przemysł pogardy". Minęło kilkanaście dni od katastrofy smoleńskiej, wróciło to, co obserwowaliśmy w latach 2007-2010. Teraz sytuacja jest kompletnie inna, ale schemat jest ten sam - komentował w audycji 24 Pytania - Rozmowa Poranka ekspert.

- Próbuje się z zewnątrz polityki, poprzez liderów opinii publicznej, poprzez określoną gazetę, podgrzać temperaturę sporu politycznego, zakładając że druga strona uwikła się w konflikt na poziomie wysoce emocjonalnym - dodał gość PR24. 

Zdaniem politologa, publikacje "GW" nie stawiają prezesa PiS w złym świetle. - W rozmowie, w której brał udział Jarosław Kaczyński, nie dzieje się nic, o czym nie mogłaby być poinformowana opinia publiczna. Nie ma tam żadnych informacji, które byłyby sensacyjne - przekonywał prof. Paruch. - Z materiałów wyłania się obraz prezesa Kaczyńskiego jako człowieka uczciwego, który chce rozwiązać problem drogą zgodną z prawem -  podkreślił ekspert. 

We wtorkowym artykule "GW" opublikowano stenogram nagrania rozmowy m.in. Jarosława Kaczyńskiego z austriackim przedsiębiorcą Geraldem Birgfellnerem, która dotyczyła planów budowy w Warszawie dwóch wieżowców przez spółkę Srebrna. Ujawniona rozmowa odbyła się 27 lipca 2018 roku w siedzibie Prawa i Sprawiedliwości przy ul. Nowogrodzkiej w Warszawie.

W środę "GW" podała, że prezes PiS Jarosław Kaczyński dwadzieścia razy spotykał się w centrali partii z austriackim biznesmenem. W jednej z rozmów brał udział prezes Pekao SA Michał Krupiński - bank miał kredytować przedsięwzięcie. 

Więcej komentarzy w całej rozmowie. 

Gospodarzem programu był Michał Rachoń

Polskie Radio 24/PAP/zz

----------------------------------------

Data emisji: 30.01.19 

Godzina emisji: 7.38

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Tomasz Sakiewicz o publikacji "GW": w sprawie nie ma "ani centymetra" czegoś nielegalnego

Ostatnia aktualizacja: 29.01.2019 08:44
- Jestem rozczarowany jako dziennikarz. Liczyłem, że będzie jakieś "mięso". Tymczasem, chyba sam fakt, że w ogóle nagrano Jarosława Kaczyńskiego jest radosny dla "Gazety Wyborczej" - ocenił w audycji 24 Pytania - Rozmowa Poranka Tomasz Sakiewicz, red. naczelny "Gazety Polskiej" i "Gazety Polskiej Codziennie", odnosząc się do publikacji "GW" opartej na nagraniu rozmowy, w której brał udział Jarosław Kaczyński. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Marcin Makowski: publikacja "GW" nie ma mocy "bomby atomowej"

Ostatnia aktualizacja: 29.01.2019 12:35
- Dla PiS w jakimś sensie szkodliwe mogłoby być to, gdyby do Jarosława Kaczyńskiego przylgnęła łatka, że nie jest on człowiekiem bezinteresownym, ale myśli w pewien sposób o zabezpieczeniu finansowym swojej partii - powiedział w Polskim Radiu 24 Marcin Makowski z "Wirtualnej Polski". Do wtorkowej publikacji "Gazety Wyborczej" odniósł się także prof. Jacek Zaleśny, politolog z Uniwersytetu Warszawskiego. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Artykuł "Gazety Wyborczej". Sylwester Tułajew: wielki niewypał. Ewa Lieder: szokujący

Ostatnia aktualizacja: 29.01.2019 18:47
– Był to jeden wielki kapiszon, a "Gazeta Wyborcza" próbowała podnieść temperaturę po to, by sprzedać wszystkie numery dziennika. Nie ma żadnej afery – ocenił Sylwester Tułajew z Prawa i Sprawiedliwości. – Nie dziwię się, że mówi to poseł partii rządzącej i obniża wartość tej wiadomości – stwierdziła w odpowiedzi Ewa Lieder z Nowoczesnej. 
rozwiń zwiń