X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x
Wiadomości

Tatry: w dolinach bardzo ślisko, wyżej twardy, zmrożony śnieg

Ostatnia aktualizacja: 09.02.2019 19:35
Szlaki położone w dolinach są dobrze przetarte, ale jest tam bardzo ślisko, miejscami występują oblodzenia. W wyższych partiach gór śnieg zalegający na szlakach jest zmrożony i bardzo twardy - informuje w sobotę Tatrzański Park Narodowy (TPN). Obowiązuje lawinowa jedynka.
Tatry
TatryFoto: Shutterstock/rkucharek

TPN przypomina, że poruszanie się w takich warunkach wymaga użycia odpowiedniego sprzętu zimowego (raki, czekan, lawinowe ABC) oraz umiejętności korzystania z niego. "Poruszanie się w górach w warunkach zimowych wymaga bardzo dobrej umiejętności oceny lokalnego zagrożenia lawinowego" - dodano w komunikacie turystycznym TPN.

Utrudnieniem w partiach graniowych jest wzmagający się wiatr. Służby Tatrzańskiego Parku Narodowego zwracają przy tym uwagę, że zimą szlaki turystyczne nie są utrzymywane ani dodatkowo oznakowane.

W Tatrach obowiązuje obecnie 1. stopień zagrożenia lawinowego. "Poruszanie się w górach w takich warunkach wymaga dobrej umiejętności oceny lokalnego zagrożenia lawinowego. Poślizgnięcie się na oblodzonych odcinkach szlaków grozi niebezpiecznym w skutkach upadkiem. Podczas burzy szczególnie niebezpieczne jest przebywanie na graniach, na szlakach wyposażonych w sztuczne ułatwienia (łańcuchy, klamry itp.) oraz w okolicy cieków wodnych" - ostrzegają służby TPN.

Jak czytamy w sobotnim komunikacie, podczas silnie wiejącego wiatru na szlaki mogą spadać gałęzie i drzewa. "Drzewa i gałęzie mogą się również łamać pod ciężarem dużych ilości śniegu. Wędrowanie w takich warunkach stanowi zagrożenie dla zdrowia i życia. Na szlaki przebiegające obok stromych zboczy mogą spadać kamienie, gałęzie i zsuwać się powalone drzewa.

Przed wyjściem w góry należy koniecznie sprawdzić prognozę pogody, zapoznać się z komunikatem turystycznym TPN oraz komunikatem lawinowym dostępnym na stronach: http://lawiny.topr.pl/ lub www.tpn.pl" - przypomina TPN.

fc

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Lawina w Tatrach. Sześć osób rannych, w tym troje w stanie ciężkim

Ostatnia aktualizacja: 30.01.2019 12:00
- Jeden pacjent ma pierwszy stopień hipotermii i trafił z urazem kończyn dolnych do szpitala w Nowym Targu. Poszkodowanych było najprawdopodobniej sześciu, w tym jedna osoba nieprzytomna i kilka osób z urazami kręgosłupa oraz kończyn górnych i dolnych - powiedziała w rozmowie z portalem PolskieRadio24.pl Kinga Czerwińska, zastępca rzecznika prasowego Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.
rozwiń zwiń