X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Artur Warzocha o taśmach "GW": polaryzują społeczeństwo

Ostatnia aktualizacja: 15.02.2019 08:51
- Cytując prezesa Jarosława Kaczyńskiego, taśmy "GW" to jedno wielkie "ssanie z palca". To, co dziś zostało opublikowane, zakrawa o groteskę – powiedział w Polskim Radiu 24 senator PiS Artur Warzocha.
Audio
  • 15.02.19 24 Pytania - rozmowa poranka: Artur Warzocha

Piątkowa "Gazeta Wyborcza" podała, że austriacki biznesmen Gerald Birgfellner zeznał w prokuraturze, iż Jarosław Kaczyński miał nakłaniać go do wręczenia 50 tysięcy złotych księdzu z rady fundacji im. Lecha Kaczyńskiego. To kolejna publikacja "GW" nt. budowy wieżowca w centrum stolicy. Dziennik przytacza zeznania Birgfellnera z poniedziałku 11 lutego, podkreślając, że zostały one złożone pod groźbą odpowiedzialności karnej za fałszywe zeznania.

- Taśmy "GW" szkodzą Polsce, tworzą ferment w społeczeństwie. To prowadzi do polaryzowania się postaw zwolenników PiS i jego przeciwników. Według badań zamawianych przez media, ledwie 10 procent respondentów interesuje się w ogóle tematem taśm "GW" i taki odsetek badanych jest podatny w jakimś sensie na treści, które tam się pojawiają. Cytując prezesa Jarosława Kaczyńskiego, taśmy "GW", to jedno wielkie "ssanie z palca". To, co dziś zostało opublikowane, zakrawa o groteskę – powiedział w Polskim Radiu 24 Artur Warzocha.

Zdaniem senatora PiS kwestia taśm "będzie jeszcze przez jakiś czas wałkowana". - Ale czy takich pseudotreści starczy choćby do maja? W pewnym momencie nastąpi coś, co przez fizyków nazywane jest zmęczeniem materiału. Ludzie przestaną się tym interesować, widząc, że są "wpuszczani w kanał" – podkreślił.

Według gościa PR24 prezes PiS to polityk wielkiego formatu. - Jarosław Kaczyński to człowiek o krystalicznej uczciwości. Wiemy, że także w codziennym życiu, codziennej pracy, stara się być człowiekiem, który daje przykład najbliższym współpracownikom – powiedział Artur Warzocha. 

Więcej tematów w całej audycji.

Rozmawiał Stanisław Janecki.

Polskie Radio 24/bartos/IAR

-----------------------------

Data emisji: 15.02.2019

Godzina emisji: 7.38

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Taśmy "GW". Austriacki biznesmen Gerald Birgfellner nie wie ile nagrał i co

Ostatnia aktualizacja: 14.02.2019 08:06
Z zeznań austriackiego biznesmena Geralda Birgfellnera wynika, że nie pamięta on okoliczności dotyczących nagrywanych rozmów w sprawie projektu budowy wieżowców przez spółkę Srebrna; nie wie ile nagrał i co – dowiedziała się nieoficjalnie PAP ze źródeł zbliżonych do postępowania. 
rozwiń zwiń