X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"7x24". Skutki konferencji bliskowschodniej w Warszawie. Komentarze polityków

Ostatnia aktualizacja: 17.02.2019 11:00
Jakie korzyści odniesie Polska po zorganizowaniu szczytu nt. Bliskiego Wschodu? Na temat skutków tego wydarzenia w audycji Katarzyny Gójskiej rozmawiali: Ryszard Czarnecki (PiS), Elżbieta Zielińska (Kukiz15), Marcin Święcicki (Platforma Obywatelska), Paulina Piechna-Więckiewicz (Wiosna Biedronia), Zbigniew Gryglas (Porozumienie) i Jan Filip Libicki (PSL).
Audio
  • 17.02.19 "7x24". Czy konferencja bliskowschodnia to sukces Polski?
7x24. Audycja polityczna w Polskim Radiu 24 prowadzona przez Katarzynę Gójską
"7x24". Audycja polityczna w Polskim Radiu 24 prowadzona przez Katarzynę GójskąFoto: PR24

W audycji "7x24" politycy komentowali rezultaty konferencji bliskowschodniej w Warszawie.

Ryszard Czarnecki podkreślił, że celem strategicznym Polski są stałe bazy żołnierzy USA. - Dzięki konferencji bliskowschodniej ten cel jest coraz bliżej. Wyraźnie to widać także po spotkaniach, które odbyła polska delegacja na konferencji bezpieczeństwa w Monachium. Natomiast rozmowy nt. Bliskiego Wschodu były kolejną globalna konferencja zorganizowaną w Polsce po Szczycie klimatycznym i Zgromadzeniu Parlamentarnym NATO. Polska pokazuje może być pomostem łączącym USA i UE - mówił europoseł Prawa i Sprawiedliwości.

Z politykiem PiS nie zgodził się Marcin Święcicki z Platformy Obywatelskiej. - Unia Europejska przyjęła konferencję bliskowschodnią z pewną obawą. Nastąpiło pogorszenie stosunków z Iranem i montowanie antyirańskiej koalicji. Nie udało się załagodzić rozbieżności w zwalczaniu reżimu w Teheranie między Stanami Zjednoczonymi a Europą - wskazał poseł.

Zdaniem Jana Filipa Libickiego trudno wskazać na istotne rezultaty spotkania w Warszawie. - Na konferencji nie wydarzyło się nic w sprawie stałych baz wojsk amerykańskich w Polsce. W odbiorze społecznym widziane są natomiast słowa premiera Netanjahu o współpracy Polaków przy Hokauście, oskarżenia ze strony redaktor Mitchell i apel wiceprezydenta Pompeo o uregulowanie restytucji mienia pożydowskiego. To upokorzenie Polski - podkreślił polityk.

Elżbieta Zielińska zauważyła, że nieprzychylne wypowiedzi o Polsce powtórzyły się po raz kolejny. - Obraźliwe słowa wobec Polski nie są przypadkowe. To przykre, że ciągle wysłuchujemy tego typu oskarżeń. Padały również słowa o wojnie z Iranem. To niepokojące, że może dojść do starcia z państwem mającym broń nuklearną - zwróciła uwagę parlamentarzystka Kukiz’15.

Natomiast Zbigniew Gryglas stwierdził, że konferencja bliskowschodnia buduje naszą pozycję w świecie. - Obrady zakończyły się dla nas sukcesem. Widać istotną różnicę, bo za rządów PO-PSL mieliśmy nijaką politykę zagraniczną.  Teraz to się zmieniło. Smuci mnie jednak, że premier Netanjahu uczynił z Warszawy przystanek swojej kampanii politycznej - wskazał poseł Porozumienia.

Paulina Piechna-Więckiewicz podkreśliła, że w kontekście konferencji nie można mówić o konkretnych decyzjach ws. wzmocnienia amerykańskiej obecności wojskowej w naszym kraju. - Chcemy rozmawiać o warunkach powstania stałych baz wojsk USA w Polsce. Natomiast nie pracujemy nad dobrymi stosunkami z filarami UE. Do tego dochodzą niepokojące wypowiedzi o wojnie z Iranem premiera Izraela - powiedziała polityk Wiosny Biedronia.

Audycję "7x24" prowadziła Katarzyna Gójska.

Więcej w zapisie audycji.

Polskie Radio 24/ras

____________________ 

Data emisji: 17.02.2019

Godzina emisji: 09:06

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak