X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Koalicja Europejska rośnie w siłę. Publicysta: łódka zaczyna zapełniać się pasażerami

Ostatnia aktualizacja: 19.02.2019 10:12
– Członków nowego układu na pewno łączy duża proeuropejskość, a w najbliższych wyborach właśnie to będzie się liczyło – wskazała Karolina Zioło-Pużuk z Centrum Daszyńskiego. Czy Koalicja Europejska rzeczywiście okaże się znaczącą siłą w majowych eurowyborach?
Audio
  • 19.02.19 Jacek Liziniewicz: „Koalicja Europejska programowo jest nie do pogodzenia (…)”.
Byli premierzy i ministrowie spraw zagranicznych podczas konferencji prasowej na temat wyborów do Parlamentu Europejskiego. Podczas spotkania podpisana została wspólna deklaracja w sprawie wyborów do PE.
Byli premierzy i ministrowie spraw zagranicznych podczas konferencji prasowej na temat wyborów do Parlamentu Europejskiego. Podczas spotkania podpisana została wspólna deklaracja w sprawie wyborów do PE.Foto: PAP/Jakub Kamiński

Przed wyborami do europarlamentu mobilizacja wśród politycznej opozycji. Kolejne partie dołączają do Koalicji Europejskiej, będącej owocem deklaracji podpisanej przez byłych premierów i szefów MSZ. Oprócz Platformy Obywatelskiej w skład sojuszu weszły również SLD, Zieloni i Teraz!. W najbliższym czasie decyzję o ewentualnym dołączeniu mają podjąć liderzy Nowoczesnej i PSL.

– Na pewno Koalicja Europejska rośnie w siłę. Wydaje się, że taki sojusz może osiągnąć dosyć dobry wynik, choć nie jest przesądzone, że w takiej konfiguracji układ utrzyma się do wyborów parlamentarnych. Czy do koalicji dołączą kolejne ugrupowania? PSL deklaruje, że wystartuje samodzielnie, bo chce tworzyć konserwatywną i ludową partię – dodała Karolina Zioło-Pużuk.   

Jacek Liziniewicz z "Gazety Polskiej Codziennie" ma wątpliwości, co do spójności Koalicji Europejskiej pod względem programowym. W tym właśnie aspekcie upatruje słabość tego politycznego aliansu.

– Programowo jest to nie do pogodzenia. Mam wrażenie, że nie ma jedności pod tym względem. Te wszystkie odłamy, złączone w całość, nie posiadają mocnego spoiwa poza niechęcią do Prawa i Sprawiedliwości. Nasuwa to skojarzenia z filmem "Sami Swoim", gdzie w kupie trzymała jedynie złość. Koalicja Europejska nie robi poważnego wrażenia – zaznaczył publicysta.

Na konsekwencję Grzegorza Schetyny, który przewodzi tworzeniu się Koalicji Europejskiej, a także postępujący proces konsolidacji partii opozycyjnych zwrócił uwagę Tomasz Żółciak z "Dziennika Gazety Prawnej".

– Jeżeli celem lidera PO było połączenie partii opozycyjnych, to widać, że idzie to do przodu i jego łódka zaczyna zapełniać się pasażerami. Jednak współczuję mu, gdy przyjdzie do budowy wspólnego programu i ustalania pewnych postulatów. Wydaje się, że może dojść do dużych tarć na tym polu i to może być problemem – zastanawiał się rozmówca Polskiego Radia 24.

"Debatę Poranka" prowadziła Dorota Kania.

Polskie Radio 24/db

------------------------------------

Data emisji: 19.02.2019

Godzina emisji: 8.06

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Dawid Wildstein: wydaje mi się, że opozycja planuje rozpętać przedwyborcze piekiełko

Ostatnia aktualizacja: 02.01.2019 10:28
– Wyniki wyborów będą przede wszystkim zależały od tego, jak ułoży się kampania wyborcza. Sądzę, że na linii Unia Europejska-Polska opozycja planuje rozpętać przedwyborcze piekiełko – ocenił Dawid Wildstein z TVP. W "Debacie Poranka" przewidywania publicystów przed zbliżającym się dwubojem wyborczym.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Adam Bielan: Grzegorz Schetyna postawił polityków SLD przed faktem

Ostatnia aktualizacja: 06.02.2019 08:45
- Grzegorz Schetyna stosuje politykę wrogich przejęć, ostatnio próbował przejąć klub Nowoczesnej. To jednak nie do końca mu się udało – mówił w Polskim Radiu 24 wicemarszałek Senatu, Adam Bielan. Zdaniem polityka Porozumienia, w podobny sposób lider PO chce doprowadzić do współpracy z SLD. 
rozwiń zwiń