X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Antoni Macierewicz: chcemy rozwijać nasz społeczny program w kolejnej kadencji

Ostatnia aktualizacja: 23.02.2019 16:19
W sobotę w Warszawie odbyła się konwencja PiS. Politycy zaprezentowali nowe filary programu. Wśród nich znalazły się m.in. rozwiązania dla młodych, seniorów i rodzin. - Jeśli Prawo i Sprawiedliwość będzie rządziło w przyszłej kadencji, to program społeczny będzie rozwijany. Praktyka rządów PO i PSL-u oraz rządów liberalno-lewicowych ostatnich 20 kilku lat pokazała, że oni są zdolni wycofać nawet najlepsze reformy – powiedział w Polskim Radiu 24 poseł PiS Antoni Macierewicz.
Audio
  • 23.02.19 Antoni Macierewicz: chcemy kontynuować politykę społeczną

- Odbudowa sieci komunikacji PKS, która została zlikwidowana, zmarnowana przez Platformę Obywatelską i cały ciąg liberalnych środowisk, to bardzo ważna zmiana. Już zostały przeznaczone pieniądze na ten cel. Sieć ma być odbudowana w najbliższym czasie – zaznaczył Antoni Macierewicz.

Jak dodał polityk, program społeczny PiS będzie kontynuowany, jeśli partia będzie rządziła także w przyszłej kadencji. – W tej kwestii mamy olbrzymie zaniedbania, ciągnące się jeszcze od czasów okupacji sowieckiej. One były potem kontynuowane przez rządy, które można określić mianem PRL-bis. Praktyka rządów PO i PSL-u oraz rządów liberalno-lewicowych ostatnich 20 kilku lat pokazała, że oni są zdolni wycofać nawet najlepsze reformy. Nie tylko polityczne, ale także gospodarcze – podkreślił gość Polskiego Radia 24.

Jego zdaniem pomysł odbudowy klasy średniej jest słuszny. – Klasa średnia zawsze jest fundamentem. Dobrze, żeby była jak najszersza, żeby wywodziła się z ludzi, którzy tu mają swoje korzenie, swoją tradycję i swoją wrażliwość, także duchową. Elity wywodzą się właśnie z klasy średniej. W czasie okupacji sowieckiej narzucono nam pseudoelitę, mordując elitę pracowniczą, robotniczą, intelektualną, przemysłową i gospodarczą Polski. To trzeba odbudować – powiedział Antoni Macierewicz.

Konwencja przebiegała pod hasłem "Nowa arena programowa". Zostały na niej zaprezentowane trzy filary programu PiS - rodzina, rozwój i wiarygodność. Wprowadzenie 500+ od pierwszego dziecka, brak podatku PIT dla pracowników do 26. roku życia, "trzynastka" dla emerytów, przywrócenie zredukowanych połączeń autobusowych, obniżenie kosztów pracy - to "nowa piątka PiS" zaprezentowana podczas konwencji.

Więcej tematów w całej audycji.

Rozmawiał Tadeusz Płużański.

Polskie Radio 24/bartos

-----------------------------

Data emisji: 23.02.2019

Godzina emisji: 14.35

Czytaj także

500+ od pierwszego dziecka, "13" dla emerytów, zmiany w PIT. Główne punkty konwencji PiS

Ostatnia aktualizacja: 23.02.2019 15:50
- 500+ na pierwsze dziecko to kluczowy punkt nowego programu wyborczego PiS - ogłosił podczas sobotniej konwencji w Warszawie Jarosław Kaczyński. Prezes PiS zapowiedział również pomoc dla ludzi młodych, do ukończenia 26 roku życia i najniższą emeryturę w wysokości 1100 złotych.
rozwiń zwiń