X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Bogumił Łoziński: przedstawiciele Koalicji Europejskiej chcą, by było tak, jak za rządów PO

Ostatnia aktualizacja: 24.02.2019 19:37
– Przedstawiciele opozycji skrzyknęli się pod hasłem: huzia na Józia! wszyscy na jednego. Programowo niczego nie uzgodnili, bo najważniejsze jest zwycięstwo z Prawem i Sprawiedliwością – powiedział Agaton Koziński z dziennika "Polska Times". – Koalicja Europejska jest ewidentnie antypisowska. Jej przedstawiciele to przyznają. Chcą też żeby było tak, jak było, tj. za czasów rządów Platformy Obywatelskiej – dodał Bogumił Łoziński z "Gościa Niedzielnego".
Audio
  • 24.02.19 Bogumił Łoziński: „Ze strony opozycji trwa nieustanne >>przypisywanie gęby<< partii rządzącej (…)”.
Przewodniczący PO Grzegorz Schetyna, prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz oraz przewodnicząca Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer wraz z liderami SLD i Zielonych podpisali deklarację powołaniu Koalicji Europejskiej.
Przewodniczący PO Grzegorz Schetyna, prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz oraz przewodnicząca Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer wraz z liderami SLD i Zielonych podpisali deklarację powołaniu Koalicji Europejskiej.Foto: PAP/Rafał Guz

Przedstawiciele Platformy Obywatelskiej, Polskiego Stronnictwa Ludowego, Sojuszu Lewicy Demokratycznej, Nowoczesnej i Zielonych w niedzielę oficjalnie podpisali deklarację o powołaniu Koalicji Europejskiej. Bogumił Łoziński przyznał, że stworzenie takiego układu jest racjonalnym ruchem.

– To próba zebrania wszystkich poważniejszych sił opozycyjnych przeciwko PiS. Jednak z usłyszanych zapowiedzi liderów tej koalicji nie usłyszałem żadnych nowych pomysłów na Europę. Mamy do czynienia z nieustannym powtarzaniem tego, co już było mówione w poprzednich latach. Ponadto trwa ze strony opozycji "przypisywanie gęby" partii rządzącej, że chce polexitu i że jest przeciwko Unii Europejskiej. Bronić przed tym chcą właśnie politycy powstałej koalicji – wskazał.

"Opozycja swój program opiera na dwóch aspektach. Pierwszym jest przelicytowanie obietnic społecznych PiS, a drugim zużywanie się władzy" – zauważył Agaton Koziński.

– Zużywanie władzy jest naturalne i na pewno partię rządzącą obciążają chociażby kolejne wyroki Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej. Inne sprawy też by się znalazły. Jednak pod względem obietnic społecznych opozycja nie ma szans na przelicytowanie PiS-u. Dlatego musi pójść w inną stronę – zaznaczył gość Polskiego Radia 24.

Bogumił Łoziński jest również zdziwiony decyzją członków Polskiego Stronnictwa Ludowego, którzy zdecydowali się na przyłączenie do Koalicji Europejskiej. – Moim zdaniem to koniec tej partii. Nowy sojusz jest bardzo lewicowy w kwestiach obyczajowych i dodatkowo mocno antyklerykalny. Sądzę, że przed Ludowcami są dwa czarne scenariusze. Albo połączą się z lewicą, która ma poglądy zupełnie nieprzystające do elektoratu PSL, albo wejdą w koalicję z PiS i zostaną wchłonięci – zaznaczył publicysta.

Audycję "Wróżenie z Faktów" prowadził Łukasz Warzecha.

Polskie Radio 24/db

----------------------------------

Data emisji: 24.02.2019

Godzina emisji: 18.06

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Koalicja Europejska rośnie w siłę. Publicysta: łódka zaczyna zapełniać się pasażerami

Ostatnia aktualizacja: 19.02.2019 10:12
– Członków nowego układu na pewno łączy duża proeuropejskość, a w najbliższych wyborach właśnie to będzie się liczyło – wskazała Karolina Zioło-Pużuk z Centrum Daszyńskiego. Czy Koalicja Europejska rzeczywiście okaże się znaczącą siłą w majowych eurowyborach?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prof. Łukasz Młyńczyk o Koalicji Europejskiej: celem partii, które ją tworzą, poza dobrym wynikiem, jest przetrwanie

Ostatnia aktualizacja: 24.02.2019 15:56
– Koalicja Europejska nie jest zjednoczeniem zrobionym dla obywateli, a dla tych, którzy wchodzą w jej skład – ocenił prof. Łukasz Młyńczyk, politolog z Uniwersytetu Zielonogórskiego. W Polskim Radiu 24 rozmowa o najważniejszych wydarzeniach politycznych, w tym o szansach partii opozycyjnych we wspólnym starcie do eurowyborów.
rozwiń zwiń