X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Paweł Pudłowski, szef klubu Nowoczesnej: zapisy powołujące się na wytyczne WHO są bardzo agresywne

Ostatnia aktualizacja: 11.03.2019 08:20
– Zapisy w deklaracji, które powołują się na wytyczne WHO, są bardzo agresywne, ale znajdują się w gestii rodziców – powiedział Paweł Pudłowski, szef klubu Nowoczesnej. – Zapoznałem się również z głównymi założeniami deklaracji LGBT+ i nie zauważyłem w nich niczego zdrożnego. Odnoszą się do tego, by szanować się wzajemnie i żeby panowała tolerancja – dodał w Polskim Radiu 24.
Audio
  • 11.03.19 Paweł Pudłowski: wyznaczono nowy homofobiczny podział
Paweł Pudłowski
Paweł Pudłowski Foto: PR24/AK

Od kilku tygodni trwają dyskusje dotyczące podpisania przez prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego deklaracji LGBT+. Zakłada ona m.in. wprowadzenie do szkół edukacji antydyskryminacyjnej i seksualnej, uwzględniającej kwestie tożsamości psychoseksualnej i identyfikacji płciowej, zgodnej ze standardami i wytycznymi Światowej Organizacji Zdrowia (WHO).

Zapisy deklaracji krytykują m.in. politycy Prawa i Sprawiedliwości, w tym prezes partii Jarosław Kaczyński, który odniósł się do tematu podczas regionalnej konwencji PiS w podrzeszowskiej Jasionce. Podkreślił, że obóz dobrej zmiany będzie stał na straży polskiej rodziny.

– Narracja związana z równouprawnieniem nas wszystkich jest trudna. Widać homofobię po stronie PiS, która objawiła się w weekend. Wyznaczono nowy homofobiczny podział. Ten atak jest mocny, dlatego sądzę, że będzie to trudne zagadnienie dla obu stron politycznego sporu. Zapoznałem się z głównymi założeniami deklaracji LGBT+ i nie zauważyłem w nich niczego zdrożnego. Odnoszą się do tego, by szanować się wzajemnie i żeby panowała tolerancja. Zapisy związane z powoływaniem się na kartę WHO są agresywne, ale leżą w gestii rodziców. Są one jedynie zaleceniem – podkreślił Paweł Pudłowski.

Gość Polskiego Radia 24 wskazał również na znaczenie edukacji seksualnej. W opinii posła, bez odpowiedniego wprowadzenia w ten temat młodych ludzi, pojawia się w ich życiu dużo problemów. – Mamy do czynienia z niechcianymi ciążami, a dzieci nie są świadome tego, co dzieje się, gdy starsza osoba dotyka w niewłaściwy sposób. O tych rzeczach należy mówić w sposób spokojny i wrażliwy – dodał.  

Z Pawłem Pudłowskim rozmawiał Grzegorz Jankowski.

Polskie Radio 24/db

------------------------------------

Data emisji: 11.03.2019

Godzina emisji: 7.10

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Deklaracja LGBT+. Dr Tymoteusz Zych: budzi wątpliwości konstytucyjne

Ostatnia aktualizacja: 21.02.2019 14:43
– Dokument ten budzi szereg potężnych wątpliwości konstytucyjnych – powiedział dr Tymoteusz Zych z Instytutu Ordo Iuris. Odniósł się w ten sposób do deklaracji LGBT+, którą podpisał prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski. Dokument wywołuje liczne komentarze. Jaki jest tego powód?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rafał Ziemkiewicz: karta LGBT+ przykładem "małpowania" prymitywnych wzorców z Zachodu

Ostatnia aktualizacja: 02.03.2019 09:18
– To, co proponuje pan Trzaskowski, jest w wielu punktach sprzeczne z konstytucją – powiedział publicysta Rafał Ziemkiewicz. Odniósł się w ten sposób do podpisanej przez prezydenta Warszawy deklaracji LGBT+.
rozwiń zwiń