X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Prezydent mianował pięciu nowych generałów. Jednym z nich pełnomocnik ds. cyberwojsk

Ostatnia aktualizacja: 13.03.2019 13:00
Prezydent Andrzej Duda w środę wręczył pięć nominacji na pierwszy stopień generalski lub admiralski w wojsku. Uroczystość wręczenia nominacji odbyła się w ramach obchodów 20. rocznicy wstąpienia Polski do NATO. 
Uroczystość wręczania nominacji generalskich
Uroczystość wręczania nominacji generalskichFoto: Jakub Szymczuk/KPRP

Prezydent powiedział podczas uroczystości, że niezwykłym przeżyciem musi być odbieranie nominacji na pierwszy stopień generalski i na stopień kontradmirała "w roku 20-lecia obecności Polski w NATO, 15-lecia obecności Polski w UE, ale przede wszystkim w okresie, kiedy świętujemy czas 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę". 


nato_armia_1200-pap.jpg
20 lat temu przystąpiliśmy do NATO. Droga Polski do Sojuszu

Jak mówił, "nasza wielka historia, polskiego bohaterstwa, ale przede wszystkim wielka tradycja polskiego oręża" została zbudowana "w tamtych niezwykłych bohaterskich bojach, w wielkich zwycięstwach", gdy Polacy walczyli o odzyskanie niepodległości. - Wierzę w to głęboko, że panowie, odbierając te nominacje w marcu 2019 roku (...), do tej wielkiej tradycji walki o wolną, niepodległą, suwerenną Polskę nawiązujecie - powiedział prezydent. 

Generałami zostali: dowódca 3. Brygady Rakietowej Obrony Powietrznej pułkownik Andrzej Dąbrowski, komandor Mirosław Jurkowlaniec - dowódca 3. Flotylli Okrętów, a także dowódca 15. Brygady Zmechanizowanej z Giżycka pułkownik Norbert Iwanowski, szef Inspektoratu MON ds. Bezpieczeństwa Lotów pułkownik Robert Cierniak oraz wyznaczony na początku lutego na stanowisko pełnomocnika MON ds. utworzenia Wojsk Obrony Cyberprzestrzeni pułkownik Norbert Molenda. 

- Z jednej strony to jest jakieś podsumowanie panów dotychczasowej służby, pokazanie, że była to służba bardzo dobra, czy wręcz wzorowa, że była to służba, która została oceniona rzeczywiście jako służba dla Rzeczypospolitej Polskiej, nie dla własnej korzyści czy prywaty, ale dla dobra polskiej armii, dla naszego państwa, dla bezpieczeństwa naszych obywateli. Ale z drugiej strony, i przede wszystkim, to wielkie zobowiązanie - i tak chciałbym, żebyście panowie to przyjęli - do jeszcze bardziej wytężonej służby - powiedział prezydent.

fc


Czytaj także

Prezydent: mam nadzieję na pogłębienie obecności NATO w Polsce

Ostatnia aktualizacja: 06.03.2019 15:30
Podczas wizyty na poligonie w Orzyszu prezydent Andrzej Duda podziękował wojskom sojuszniczym za współpracę z polskimi żołnierzami i wyraził nadzieję, że "z biegiem lat obecność NATO w Polsce będzie się powiększała". 
rozwiń zwiń