X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Elżbieta Rafalska: deklaracja LGBT+ narusza autonomię rodziny

Ostatnia aktualizacja: 13.03.2019 15:00
Deklaracja LGBT+ narusza autonomię polskiej rodziny. Głosy oburzenia są uzasadnione, podpisuję się pod nimi – powiedziała w środę szefowa MRPiPS Elżbieta Rafalska. Dodała, że podpisanie deklaracji to droga donikąd.
Minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska
Minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta RafalskaFoto: PAP/Lech Muszyński

W połowie lutego prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski podpisał dokument "Warszawska polityka miejska na rzecz społeczności LGBT+", tzw. deklarację LGBT+.

Dokument zakłada działania w takich obszarach, jak: bezpieczeństwo, edukacja, kultura i sport, administracja, a także praca. W dziedzinie edukacji w deklaracji zapowiedziano m.in. wprowadzenia edukacji antydyskryminacyjnej i seksualnej w każdej szkole, uwzględniającej kwestie tożsamości psychoseksualnej i identyfikacji płciowej, zgodnej ze standardami i wytycznymi Światowej Organizacji Zdrowia (WHO). 

"Głosy oburzenia są uzasadnione"

Minister rodziny pytana o ten temat w telewizji wPolsce.pl stwierdziła, że podpisanie deklaracji LGBT+ to "droga donikąd". Dodała, że w naszym kraju obowiązują "regulacje prawne, które na tego typu działania nie pozwalają".

- Niezależnie od tego, jak byśmy to krytykowali, to (deklaracja - przyp.red.) absolutnie narusza autonomię polskiej rodziny. To co my uważamy za bezcenną wartość, za fundament tej rodziny, to żeby rodzice ponosili odpowiedzialność - oceniła minister Rafalska.

Dodała, że standardy wskazane przez WHO są nie do przyjęcia. - Głosy oburzenia są uzasadnione, ja się pod nimi też podpisuję - podkreśliła szefowa MRPiPS.

Standardy WHO

W dokumencie opracowanym w 2012 r. przez Światową Organizację Zdrowia (WHO) przedstawiono zalecane standardy edukacji seksualnej, które określają, co dzieci i młodzież w zależności od wieku powinny wiedzieć i rozumieć, jakie sytuacje i wyzwania czekają na nie i jak powinny sobie z nimi radzić, a także, jakie wartości i postawy powinny zostać w ich przypadku ukształtowane. 

Jak podkreślają ich autorzy, standardy dotyczą wszystkiego, co należy rozwinąć u dzieci i młodzieży tak, aby utrzymały zdrowie, wykazywały pozytywne nastawienie i czerpały satysfakcję z własnej seksualności.

W dokumencie podkreślono, że edukacja seksualna człowieka rozpoczyna się w momencie narodzin i trwa całe życie. Zwrócono uwagę, że najistotniejszą rolę, zwłaszcza we wczesnym okresie rozwoju dziecka, odgrywają rodzice. Stanowią oni także wzorce pełnienia ról płciowych oraz wyrażania emocji, seksualności i czułości.

Autorzy publikacji zaznaczają, że edukacja seksualna powinna być dostosowana do wieku, stopnia rozwoju młodych osób i zdolności rozumienia, a także do kultury, z jakiej się wywodzą, uwzględniając społeczno-kulturową tożsamość płci.  

dcz

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Rzecznik praw dziecka: w deklaracji LGBT+ niepokoi potencjalne naruszenie konstytucji

Ostatnia aktualizacja: 11.03.2019 10:04
- W tzw. deklaracji LGBT+ niepokoi mnie potencjalne naruszenie konstytucji - przepisów dotyczących prawa rodziców do wychowania dzieci zgodnie z własnymi poglądami - powiedział w poniedziałek rzecznik praw dziecka Mikołaj Pawlak.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prof. Jacek Zaleśny: po podpisaniu deklaracji LGBT przez Rafała Trzaskowskiego, PiS stało się partią rozsądku

Ostatnia aktualizacja: 11.03.2019 13:30
- Obóz rządzący realizuje ważne problemy społeczne, ale też chroni duże grupy obywateli przed radykałami. Prawo i Sprawiedliwość dostało szanse pokazania się, jako partia typowych Polaków - powiedział w Polskim Radiu 24 prof. Jacek Zaleśny, politolog z Uniwersytetu Warszawskiego. Gośćmi audycji byli również: Tomasz Truskawa ze Stowarzyszenia Wolnego Słowa i prof. Jacek Reginia-Zacharski z Uniwersytetu Łódzkiego.
rozwiń zwiń