X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Warszawa: okrągły stół ws. dyrektywy o prawach autorskich

Ostatnia aktualizacja: 22.03.2019 16:12
- Lepiej, żeby obie strony komunikowały się nie przez media tylko usiadły twarzą w twarz i powiedziały argumenty, bo jakiś konsensus w końcu znajdziemy - powiedział Polskiemu Radiu Ryszard Czarnecki. Europoseł PiS był inicjatorem spotkania ws. dyrektywy o prawach autorskich na jednolitym rynku. Wzięli w nim udział wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego Paweł Lewandowski, przedstawiciele ZAIKS-u, wydawców prasy, a także branży cyfrowej.
Apel o szacunek dla praw autorskich w sieci. Briefing przed Pałacem Prezydenckim
"Apel o szacunek dla praw autorskich w sieci". Briefing przed Pałacem Prezydenckim Foto: PAP/Radek Pietruszka

W czwartek Urszula Dudziak i Marek Kościkiewicz oraz Jan Młotkowski z ZAiKS-u w imieniu polskich twórców przekazali list otwarty do prezydenta i premiera z apelem o poparcie dla dyrektywy.

Europoseł Prawa i Sprawiedliwości Ryszard Czarnecki po debacie podsumował, że dialog pomiędzy stronami jest konieczny i powinien być kontynuowany.

- Dwie strony sporu, a więc ci, którzy chcą z internetu korzystać swobodnie, a także twórcy, którzy chcą mieć tantiemy z wykorzystania ich utworów - dialog jest konieczny i dobrze, że on miał miejsce dzisiaj. Niezależnie od wyniku głosowania we wtorek w Parlamencie Europejskim czy ta dyrektywa przejdzie czy nie, w jakim kształcie przejdzie, myślę, że ten dialog trzeba kontynuować. Lepiej, żeby obie strony komunikowały się nie przez media tylko usiadły twarzą w twarz i powiedziały argumenty, bo jakiś konsensus w końcu znajdziemy - powiedział Czarnecki.

PolskieRadio24.pl

"Artyści na pewno się nie poddadzą"

Wokalistka Urszula Dudziak, która apelowała do europosła o zorganizowanie okrągłego stołu cieszyła się, że się odbył, choć - jak przyznała - oczekiwała innych rezultatów. - Myślałam, że dojdziemy do takiego porozumienia, które będzie korzystne dla nas - dla autorów. Już się zbliża głosowanie, ale ja jestem zawsze dobrej myśli i wierzę w to, że będzie tak jak powinno być i nasze prawa będą chronione - powiedziała Urszula Dudziak. Wokalistka dodała, że jeśli dyrektywa nie zostanie przyjęta to artyści na pewno się nie poddadzą i będą organizować spotkania podobne do dzisiejszego. - I znajdziemy jakieś wyjście - podsumowała artystka.

Zdaniem Ryszarda Czarneckiego dyrektywa w obecnym kształcie nie powinna być przyjęta i należy wypracować lepsze rozwiązanie. - Polscy europosłowie przynajmniej Prawa i Sprawiedliwości, a także polski rząd będą stali na straży wolności korzystania z internetu przeciwko cenzurze, jednocześnie rząd chce zadbać o prawa twórców. Interes jest wspólny i ten konsensus trzeba osiągnąć - powiedział Ryszard Czarnecki. 

W piątkowym spotkaniu w Warszawie wzięli udział, między innymi, muzyk Marek Kościkiewicz, Jan Młotkowski z ZAiKS-u, Wiesław Podkański - prezes Izby Wydawców Prasy, Michał Kanownik - prezes zarządu Związku Cyfrowa Polska i Michał Białek z serwisu Wykop.pl.

paw/

Czytaj także

Ryszard Czarnecki: wolność w Internecie i prawa artystów są równie ważne

Ostatnia aktualizacja: 13.09.2018 11:10
 - Tzw. "ACTA2" to pewnego rodzaju metafora. Nie chodzi o kopiowanie tego, co było kilka lat temu - mówił w Polskim Radiu 24 Ryszard Czarnecki. Europarlamentarzysta Prawa i Sprawiedliwości na naszej antenie odniósł się do przegłosowanej w środę przez Parlament Europejski dyrektywy o prawie autorskim dotyczącym Internetu. 
rozwiń zwiń