X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Sławomir Potapowicz: nie zlikwidujemy 500+, program do ewentualnej modyfikacji

Ostatnia aktualizacja: 25.03.2019 08:55
- Istnieje ciągłość państwa i jego zobowiązań. Trudno dzisiaj przystępować do działań, które miałyby na celu likwidację programu 500+, co nie zmienia faktu, że być może trzeba będzie ten program zmodyfikować – mówił w Polskim Radiu 24 Sławomir Potapowicz, poseł Nowoczesnej.
Audio
Sławomir Potapowicz (Nowoczesna)
Sławomir Potapowicz (Nowoczesna)Foto: PR24/AK

Sławomir Potapowicz przypominał, że w zeszłym roku partie opozycyjne podpisały deklarację, w której potwierdziły, że nie będzie żadnych działań zmierzających do likwidacji programu 500+ .

- Być może trzeba będzie ten program zmodyfikować na tyle, by środki trafiały do osób, które rzeczywiście potrzebują pomocy, do osób pracujących oraz mających określony dochód. Wtedy program będzie bardziej sprawiedliwy, wiele zamożniejszych osób nie potrzebuje wsparcia finansowego - zaznaczył.

Sławomir Potapowicz komentował w rozmowie wypowiedź wicemarszałka Senatu Adama Bielana, który w wywiadzie udzielonym tygodnikowi "Do Rzeczy" zarzucił Koalicji Europejskiej, że "Stawianie za wzór europejskości polityków umacniających niegdyś sojusz Polski ze Związkiem Sowieckim jest niedorzecznością, uwypuklającą ponadto brak znaczących osobistości w KE".

- Gdyby sięgnąć do kadr Prawa i Sprawiedliwości, również znajdziemy tam osoby, które były członkami PZPR. W tej sytuacji zarzuty Adama Bielana są absurdalne. Prawo i Sprawiedliwość pozwalało, by na czele Fundacji Srebrna stał Kazimierz Kujda, który był tajnym współpracownikiem SB, z kolei Stanisław Piotrowicz, prokurator za czasów PRL, dzisiaj odpowiada za dewastację systemu prawnego w Polsce - podkreślił poseł.

Gość Polskiego Radia 24 odniósł się również do protestu nauczycieli. - Proszę się nie dziwić, że nauczyciele strajkują. Jeżeli rząd PiS mówi o tym, że podwyższył ich pensje na poziomie 16 proc., to powinien brać pod uwagę, że w latach  2008-2012 podwyżki sięgały 40 proc., a jednocześnie podobno są środki zarówno na emerytów, program 500+ jaki i osoby do 26. roku życia - zauważył Sławomir Potapowicz.

Poinformował również, że 6 kwietnia będzie miała miejsce konwencja wyborcza Koalicji Obywatelskiej, na której zostaną zaprezentowane wszystkie szczegóły dotyczące programu podmiotów tworzących Koalicję. - Nie sądzę jednak, by znalazła się tam kwesta karty LGBT. Jest to jeden z istotnych elementów, które Nowoczesna chciała wnieść do koalicji, natomiast nie będzie to główny postulat w wyborach do europarlamentu - zaznaczył gość.

Więcej w zapisie audycji.

Rozmawiał Grzegorz Jankowski.

PR24/ka

____________________ 

Data emisji: 25.03.2019

Godzina emisji: 07.06

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Paweł Pudłowski, szef klubu Nowoczesnej: zapisy powołujące się na wytyczne WHO są bardzo agresywne

Ostatnia aktualizacja: 11.03.2019 08:20
– Zapisy w deklaracji, które powołują się na wytyczne WHO, są bardzo agresywne, ale znajdują się w gestii rodziców – powiedział Paweł Pudłowski, szef klubu Nowoczesnej. – Zapoznałem się również z głównymi założeniami deklaracji LGBT+ i nie zauważyłem w nich niczego zdrożnego. Odnoszą się do tego, by szanować się wzajemnie i żeby panowała tolerancja – dodał w Polskim Radiu 24.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kamil Bortniczuk: program 500+ elementem stymulującym polską gospodarkę

Ostatnia aktualizacja: 20.03.2019 17:57
– Nie słyszałem większej bzdury niż to, że Platforma Obywatelska jest autorem programu 500 + – powiedział Kamil Bortniczuk, poseł Porozumienia. – Z przekazu PO można wyciągnąć przekaz: Prawo i Sprawiedliwość kradnie nasze pomysły, a realizując je demoluje budżet – dodał w Polskim Radiu 24.
rozwiń zwiń