X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Sesja rady Warszawy. Przedstawiciele rodziców niedopuszczeni do głosu ws. karty LGBT+

Ostatnia aktualizacja: 28.03.2019 12:30
Sesja rady Warszawy została przerwana przez przewodniczącą. Na trybunach przeznaczonych dla mieszkańców doszło do ostrej wymiany zdań ws. informacji prezydenta m.st. Warszawy dotyczącej karty LGBT+, która jest jednym z ostatnich punktów czwartkowego posiedzenia. 
Audio
  • Olga Semeniuk (PiS) w czasie dyskusji padną pytania konkretne i merytoryczne (IAR)
  • Ewa Malinowska-Grupińska: karta pokazuje, że Warszawa jest miastem otwartym i tolerancyjnym (IAR)
Przeciwnicy deklaracji LGBT+ podczas sesji rady miasta
Przeciwnicy deklaracji LGBT+ podczas sesji rady miastaFoto: PR24

Podczas debaty nad wspólnym stanowiskiem ws. protestu nauczycieli wypowiedzi radnych PiS były wielokrotnie przerywane przez część mieszkańców, którzy przyszli na posiedzenie z tęczowymi flagami, wśród nich był m.in. były lider KOD Mateusz Kijowski. 

Przewodniczący klubu PiS Cezary Jurkiewicz został słownie zaatakowany, kiedy próbował zrobić zdjęcie protestującym na trybunie. Doszło wówczas do spięcia na trybunie. Warszawski Protest Rodziców, który jest przeciwny wprowadzenia karty LGBT+, domagał się udzielenia głosu. Przewodnicząca rady Ewa Malinowska-Grupińska (PO) zdecydowała się zrobić przerwę. 

WPR: nie dostaliśmy prawa do wypowiedzi

Przedstawiciele środowisk LGBT zarzucali WPR homofobię i wysyłali ich do Brazylii. WPR skandował z kolei: "Stop cenzurze". - Organizacje reprezentujące rodziców zostały ocenzurowane. Nie dostaliśmy prawa do wypowiedzi, chociaż to nasze dzieci są zagrożone edukacją seksualną opartą o standardy WHO, która mówi, że sześciolatków trzeba uczyć stosowania antykoncepcji - mówił jeden z przedstawicieli WPR. 

W odpowiedzi na skandowane przez WPR hasła: "Brońmy dzieci" środowiska opowiadające się za kartą LGBT krzyczały: "Brońmy dzieci przed kościołem" oraz "Warszawa wolna od Ordo Iuris". 

Do trybuny podeszła Malinowska-Grupińska, która zaapelowała o spokój. - Państwo macie emocje i ja mam emocje. Proszę, dajcie nam procedować sesję - mówiła. Sesja po tym apelu została wznowiona po kilkunastu minutach. 

koz

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak