X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Egzamin ósmoklasisty 2019: rozprawka lub opowiadanie na motywach z "Małego Księcia". Zobacz arkusze

Ostatnia aktualizacja: 15.04.2019 15:53
Rozprawka na temat tego, czy w relacjach międzyludzkich lepiej kierować się sercem, czy rozumem, lub opowiadanie o odwiedzinach lisa na planecie Małego Księcia - takie tematy mieli do wyboru uczniowie ósmych klas szkół podstawowych, którzy pisali w poniedziałek egzamin z języka polskiego.
Audio
  • Egzamin ósmoklasisty bez zakłóceń. Relacja Katarzyny Ingram (IAR)
Uczniowie szkoły nr 18 im. Macieja Rataja w Lublinie przed rozpoczęciem egzaminu
Uczniowie szkoły nr 18 im. Macieja Rataja w Lublinie przed rozpoczęciem egzaminuFoto: PAP/Wojciech Pacewicz

Arkusz egzaminacyjny rozwiązywany przez uczniów Centralna Komisja Egzaminacyjna upubliczniła w poniedziałek po zakończeniu egzaminu na swojej stronie internetowej.

>>>EGZAMIN ÓSMOKLASISTY - ARKUSZE<<<

Egzamin z języka polskiego jest jedną z trzech części egzaminu ósmoklasisty. We wtorek uczniowie będą pisać sprawdzian z matematyki, a w środę z języka obcego.

W tym roku egzamin ten jest przeprowadzany po raz pierwszy. Jego wprowadzenie jest konsekwencją reformy edukacji – wydłużenia nauki w szkołach podstawowych z sześciu do ośmiu lat.

Na egzaminie z polskiego uczniowie mieli do rozwiązania 21 zadań. Odnosiły się one do dwóch tekstów zamieszczonych w arkuszu: tekstu literackiego (fragmentu "Małego Księcia" Antoine'a de Saint-Exupéry'ego o spotkaniu Małego Księcia z lisem) i tekstu nieliterackiego (tekstu "Początki kina" Krzysztofa Teodora Toeplitza ze zbioru "Kino dla wszystkich"). Wśród nich były zarówno zadania zamknięte, jak i otwarte. Zadania zamknięte to takie, w których uczeń wybiera odpowiedź spośród podanych. Wśród zadań zamkniętych znalazły się m.in. zadania wyboru wielokrotnego, zadania typu prawda-fałsz oraz zadania na dobieranie. Zadania otwarte to takie, w których uczeń samodzielnie formułuje odpowiedź.

mr

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Z czym polscy uczniowie mają największy problem na egzaminach?

Ostatnia aktualizacja: 15.04.2019 13:28
- Piętą achillesową była i pozostaje kwestia precyzji języka w rozumieniu ortografii i interpunkcji - powiedział w audycji "W samo południe" Marcin Smolik, dyrektor Centralnej Komisji Egzaminacyjnej, o wiedzy uczniów przystępujących do egzaminów i ich wynikach. 
rozwiń zwiń