X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Wiadomości

Ks. Grzegorz Babiarz, prezes Stowarzyszenia "Wiosna": zbudujmy na nowo przekaz oparty na prawdzie

Ostatnia aktualizacja: 17.04.2019 20:10
– Chciałbym prosić, abyśmy razem, na nowo zbudowali przekaz pojednania, spokoju i wzajemnego zrozumienia, który będzie oparty na prawdzie. Chodzi o ludzi ubogich, których nie można pozostawić samym sobie. To moje absolutne zadanie i troska – powiedział ks. Grzegorz Babiarz, prezes Stowarzyszenia "Wiosna", realizującego projekt "Szlachetna Paczka".
Audio
  • 17.04.19 ks. Grzegorz Babiarz: dobro, by stało się szlachetne, musi być sprzężone z prawdą.
Akcja Szlachetnej Paczki
Akcja "Szlachetnej Paczki"Foto: facebook.com/szlachetna.paczka

Kierowanie stowarzyszeniem ks. Grzegorz Babiarz rozpoczął 4 lutego zastępując Joannę Sadzik. We wrześniu ubiegłego roku ks. Jacek Stryczek, założyciel i prezes "Wiosny", zrezygnował z pełnienia swojej funkcji – decyzja była podyktowana doniesieniami portalu Onet.pl o mobbingu w stowarzyszeniu. Jego miejsce zajęła Joanna Sadzik.

– Stanie na straży samorządności, prawomocności i transparentności organizacji. Taki postawiłem sobie cel, gdy zostawałem prezesem "Wiosny". Hasło, które głosił ks. Stryczek, czyli: "chcę tak kochać ludzi bogatych, żeby oni kochali ludzi biednych", pozostaje w mocy. Niektóre media, po tym jak objąłem stanowisko prezesa, budowały narrację pozbawiającą mnie dobrego imienia i ukazującą jako człowieka, który nie ma prawa nic powiedzieć. Było to dla mnie głęboko krzywdzące. Jestem człowiekiem pokoju, który chcę wprowadzać w stowarzyszeniu – podkreślił ks. Babiarz.

Gość Polskiego Radia 24 przyznał, że "Wiosna" jest w poważnym kryzysie. – Dotyka on również bardzo mocno rzeczywistość społeczną. Nie uderza on jedynie w naszą organizację, ale także w podstawowy kapitał stowarzyszenia, jakim jest zaufanie. To ono otwiera ludzi ubogich na tych, którzy chcą im pomóc. Dobro, by stało się szlachetne, musi być sprzężone z prawdą. Daje to gwarancję, że wzajemne relacje nie zostaną naruszone i wykrzywione – dodał prezes "Wiosny".

*********************

Stowarzyszenie Wiosna rozpoczęło działalność w 2001 r. Początek dała mu grupa studentów duszpasterstwa akademickiego "Wspólnota Indywidualności Otwartych". Najważniejszy projekt stowarzyszenia – "Szlachetna Paczka" z roku na rok rozwijał się, a pomoc otrzymywało coraz więcej rodzin.

W pierwszej edycji prezenty otrzymało 30 ubogich rodzin, w 2017 r. – ponad 20 tys. rodzin. W ostatniej, 18. edycji akcji, czyli po aferze związanej z mobbingiem, pomoc trafiła do 17 tys. rodzin. Wiosna skupia ok. 140 pracowników i ok. 14 tys. wolontariuszy. Stowarzyszenie realizuje także inne akcje dobroczynne, edukacyjne, np. Akademię Przyszłości.

Z ks. Grzegorzem Babiarzem rozmawiał Antoni Trzmiel.

PAP/Polskie Radio 24/db

-----------------------------------

Data emisji: 17.04.2019

Godzina emisji: 13.45

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Szlachetna paczka. "Rozmawiamy z potrzebującymi"

Ostatnia aktualizacja: 24.03.2019 07:15
- Pomagamy często starszym ludziom, którzy nie wypracowali sobie emerytury, lub jest ona bardzo niska, nie mieli przyznanej renty. Nastawiamy się na wyszukiwanie ludzi, którym trzeba pomóc, takich, którzy się nie upominają, tylko np. zgłaszają u lekarza że jest problem z wykupieniem lekarstw, czy rodziców.  – mówiła w Polskim Radiu 24 Alicja Grzybowska - Szlachetna Paczka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Działalność Fundacji "Wolność i Demokracja”

Ostatnia aktualizacja: 14.04.2019 08:32
"Wolność i Demokracja" to organizacja pozarządowa istniejąca od 2005 r. Impulsem do jej powstania była chęć pomocy Polakom na Białorusi. Działalność fundacji to również wspieranie oświaty polonijnej oraz działań organizacji polonijnych i mediów na świecie.
rozwiń zwiń