more_horiz
Wiadomości

Bezpieczne drogi. Trwa policyjna akcja "Wielkanoc"

Ostatnia aktualizacja: 20.04.2019 16:15
- Nikogo nie powinien dziwić widok policjant kierującego ruchem drogowym, jesteśmy tam, gdzie spodziewamy się utrudnień w ruchu. Kolejnym priorytetem jest zmniejszenie liczby wypadków drogowych. Najpierw zajmiemy się nadmierną prędkością – mówił w Polskim Radiu 24 inspektor Radosław Kobryś z Komendy Głównej Policji.
Audio
  • 20.04.19 Inspektor Radosław Kobryś - Komenda Główna Policji
Funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie nadzorują ruch na drodze krajowej nr 28 w Przemyślu w ramach akcji Wielkanoc 2019. Wzmożone działania policji potrwają do świątecznego poniedziałku. Przemyśl, 20.04.2019.
Funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie nadzorują ruch na drodze krajowej nr 28 w Przemyślu w ramach akcji "Wielkanoc 2019". Wzmożone działania policji potrwają do świątecznego poniedziałku. Przemyśl, 20.04.2019.Foto: PAP/Darek Delmanowicz

Podczas policyjnej akcji "Wielkanoc" na drogi w całym kraju może wyjechać ponad 5,5 tys. policjantów. Według zapowiedzi KGP w czasie akcji ma być wykorzystywany cały sprzęt, jakim dysponuje policja ruchu drogowego, a więc oznakowane i nieoznakowane radiowozy z wideorejestratorami oraz radarowe i laserowe mierniki prędkości.

Jeśli pozwoli na to pogoda, na drogach pojawią się także policyjne motocykle. Do kontroli ruchu zostanie również wykorzystany policyjny śmigłowiec.

W Wielki Piątek doszło do 92 wypadków, w których zginęło 8 osób, a 93 osoby zostały ranne. Zatrzymano 269 nietrzeźwych kierowców - poinformowała w sobotę Komenda Główna Policji.

Kierowcy przed wyruszeniem w podróż powinni się dobrze do niej przygotować. Należy odpowiednio wcześniej zaplanować podróż, wyznaczyć miejsca ewentualnych postojów.

Z inspektorem Radosławem Kobrysiem rozmawiał rozmawiał Mariusz Pieśniewski

____________________ 

Data emisji: 20.04.2019

Godzina emisji: 15:33

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem