more_horiz
Wiadomości

Poseł Tomasz Jaskóła (Kukiz’15): Sławomir Broniarz koncertowo przegrał sprawę nauczycieli

Ostatnia aktualizacja: 24.04.2019 08:00
- Sławomir Broniarz koncertowo przegrał sprawę nauczycieli. Granie młodzieżą, groźby że nie będzie klasyfikowna, namawianie do tego, a potem unikanie odpowiedzialności, postawiło przeciwko Sławomirowi Broniarzowi sympatię nauczycieli i uczniów - powiedział w Polskim Radiu 24. - Mam nadzieje, że Sławomir Broniarz nie będzie twarzą tego strajku. Miedzyzakładow Komitet Strajkowy siądzie do rozmów i rowiąże problem - dodał.   
Audio
  • 24.04.2019. Gość PR24: Tomasz Jaskóła, poseł Kukiz’15
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: T.Baranski/PR

Poseł Sławomir Jaskóła mówił w PR24 o tym, że w jego ocenie "są granice nieprzekraczalne". - Egzaminy są świętością. Maturzyści muszą zdać maturę - przypomniał. Dlatego zdaniem gościa PR24 "strajk nauczycieli jest upolityczniony".

- Od początku nie miałem wątpliwości, że strajk wykorzystuje sytuację. Rozpoczyna się w niefortunnym czasie. Rząd proponuje jakieś podwyżki, a strajk eskaluje - powiedział w PR24.

Gość PR24 skomentował zapowiedzi Związku Nauczycielstwa Polskiego, że ZNP zabraknie na organizowanym w piątek okrągłym stole ws. oświaty. 

- Sławomir Broniarz wielokrotnie zmieniał zdanie. Nie bardzo rozumiem, że ZNP nie będzie uczestniczył w okrągłym stole - dodał.

Tomasz Jaskóła, który sam przez kilka lat był nauczycielem w częstochowskim liceum ogólnokształcącym, mówił także o tym, w jakim kierunku powinny podążać zmiany w polskiej oświacie. Argumentował, dlaczego powinna przestać obowiązywać Karta Nauczyciela, a "strumień pieniędzy powinien być kierowany za uczniem". - Słabsi nauczyciele i słabsze szkoły muszą przestać funkcjonować - tak jak w gospodarce rynkowej - przekonywał i za wzór podawał szkoły w Finlandii, gdzie do pracy z dziećmi i młodzieżą trafiają najlepsi.

Przyrównywał sytuację do polskich realiów. - Jeśli 60-70 proc. młodych ludzi uczęszcza na korepetycje - proszę powiedzieć, czy system jest zdrowy? - pytał. - Musimy zdecentralizować oświatę. System szkolny w Polsce nie nadąża za zmieniającą się rzeczywistością - przekonywał.

Więcej w nagraniu.

Gospodarzem audycji był Michał Rachoń.

Polskie Radio24/tb

_____________

Data emisji: 24.04

Godzina emisji: 7.09


Zobacz także

Zobacz także