X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Bogdan Rzońca: wycofanie się z 500+ byłoby "zbrodnią" na demografii

Ostatnia aktualizacja: 25.04.2019 13:03
- Dajemy 500+ na pierwsze dziecko, bo umiemy słuchać ludzi, analizy wykazały, że to jest potrzebne. To dobrze przemyślany pomysł i dobrze zabezpieczony finansowo - powiedział poseł PiS Bogdan Rzońca w Polskim Radiu.
Audio
  • Poseł PiS Bogdan Rzońca na temat rozszerzenia programu 500+ (Jedynka/W samo południe)

W czwartek w Sejmie odbywa się pierwsze czytanie rządowego projektu nowelizacji ustawy o pomocy państwa w wychowywaniu dzieci. Przewiduje on, że prawo do świadczenia 500+ będą miały wszystkie dzieci i nastolatkowie do 18. roku życia, również jedynacy, bez względu na dochody rodziny, a także dzieci umieszczone w placówkach opiekuńczo-wychowawczych (do 18. roku życia).

pap_rafalska1200.jpg
PiS rozszerza 500+. Elżbieta Rafalska: dotrzymujemy danego słowa

Zdaniem Bogdana Rzońcy, 500+ to bardzo dobry program. - Te pieniądze są dobrze wydawane, jeśli zdarzają się jakieś patologie, to są one ewidencjonowane i zwalczane - powiedział gość Polskiego Radia. Podkreślił, że według ekspertów, środki z 500+ napędzają gospodarkę.

- Z tego programu nikt się nie wycofa, myślę, że byłaby to "zbrodnia" na demografii, mówiąc wprost - podkreślił Rzońca. Jak tłumaczył, 500+ jest niezbędne, jeżeli zależy nam m.in. na tym, aby w Polsce była zastępowalność pokoleń, a gospodarka "dobrze się kręciła".

Jeden z punktów "piątki PiS"

Rozszerzenie programu Rodzina 500+ także na pierwsze i jedyne dziecko to jeden z projektów wchodzących w skład tzw. nowej piątki PiS. Obecnie świadczenie jest przyznawane na drugie i kolejne dziecko. Na pierwsze jest wypłacane tylko po spełnieniu kryteriów dochodowych - 800 zł netto miesięcznie na osobę w rodzinie lub 1200 zł netto w rodzinie, której członkiem jest dziecko z niepełnosprawnością.

Wnioski o przyznanie świadczenia na nowych zasadach, czyli bez kryterium dochodowego, będzie można składać w dwóch formach: w wersji papierowej – od 1 sierpnia 2019 roku, a w wersji elektronicznej - od 1 lipca 2019.

W przypadku złożenia wniosku w okresie lipiec-wrzesień 2019 roku świadczenie zostanie przyznane z wyrównaniem od 1 lipca 2019. Złożenie wniosku po 30 września 2019 roku oznaczać będzie przyznanie świadczenia od miesiąca złożenia wniosku, czyli bez wyrównania za miesiące minione, tj. lipiec i sierpień.

paw/

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak