X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x
Wiadomości

Straż pożarna ostrzega: lasy w całej Polsce zagrożone pożarami

Ostatnia aktualizacja: 27.04.2019 09:40
Komendant główny Państwowej Straży Pożarnej Leszek Suski przestrzega przed pożarami w lasach. Gość TVP Info powiedział, że w całym kraju jest bardzo sucho, co stwarza duże zagrożenie.
Fot. ilustracyjna
Fot. ilustracyjnaFoto: shutterstock.com

Od początku roku w Polsce wybuchło nieporównanie więcej pożarów lasu niż w poprzednich latach. W ubiegłym roku od 1 stycznia do końca kwietnia zanotowano 1655 pożarów lasu. W tym roku strażacy wyjeżdżali już 4 tysiące 117 razy. Tylko w zeszłym tygodniu Straż Pożarna gasiła ogień w lesie ponad 1600 razy. 

Leszek Suski dodał, że w wielu przypadkach pożary są wynikiem podpaleń. Według szacunków właśnie podpalacze odpowiadają za 40% przypadków. Pozostałe - to zaprószenie ognia przez nieuwagę, lub szkody spowodowane przez użytkowników dróg.

Komendant Państwowej Straży Pożarnej podkreślił, że mimo dużego zagrożenia całkowity zakaz wstępu do lasu ogłoszono tylko w jednym powiecie w okolicy Opoczna oraz w okolicach Szczecinka. Apelował do wszystkich turystów o rozwagę i ostrożność.

koz

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak