X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

wPolityce.pl: z nowelizacji ustaw o systemie oświaty skorzystało ponad 15 tys. uczniów

Ostatnia aktualizacja: 29.04.2019 16:49
W 194 szkołach o klasyfikacji uczniów rozstrzygnął dyrektor szkoły lub wyznaczony przez niego nauczyciel. Oznacza to, że z nowelizacji ustawy skorzystało 15364 uczniów - dowiedział się portal wPolityce.pl w źródłach rządowych.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock/Syda Productions

Portal przypomniał, że łącznie do klasyfikacji uczniów zobowiązanych było 5083 placówek, a liczba uczniów sklasyfikowanych przez rady Pedagogiczne wyniosła 289478 uczniów.

Czytaj więcej
Broniarz shutterstock 1200.jpg
Sławomir Broniarz: rekomenduję nauczycielom prowadzenie wyłącznie działań dydaktycznych

W dwóch szkołach nadal nie przeprowadzono klasyfikacji. Są to dane z poniedziałkowego popołudnia, z godziny 14.

- Jeśli tak pozostanie, to w tych miejscach szybko będzie musiał wkroczyć samorząd jako organ prowadzący daną szkołę. Ustawa daje mu narzędzia do przeprowadzenia klasyfikacji - powiedziało portalowi źródło w rządzie.

Czytaj więcej
Duda f 1200.jpg
Prezydent podpisał nowelizację ustaw o systemie oświaty i Prawo oświatowe

W piątek prezydent Andrzej Duda podpisał uchwaloną dzień wcześniej przez Sejm nowelizację ustaw o systemie oświaty i Prawo oświatowe. Nowela przewiduje, że jeśli rada pedagogiczna nie przeprowadzi klasyfikacji i promocji, zrobi to dyrektor lub nauczyciel wyznaczony przez organ prowadzący.

Matury mają się rozpocząć 6 maja. Rok szkolny dla uczniów ostatnich klas szkół ponadgimnazjalnych kończy się 26 kwietnia. Tego dnia maturzyści powinni otrzymać świadectwa ukończenia szkoły, bo jej ukończenie jest warunkiem dopuszczenia do egzaminu maturalnego. Zakończenie roku szkolnego powinno zostać poprzedzone wystawieniem przez nauczycieli ocen i zatwierdzeniem ich przez rady pedagogiczne klasyfikacyjne.

jp

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Uczniowie wracają do szkół po przerwie spowodowanej strajkiem

Ostatnia aktualizacja: 29.04.2019 06:37
Od poniedziałku szkoły i przedszkola, w których od 8 kwietnia trwał strajk, pracują normalnie. Związek Nauczycielstwa Polskiego i Forum Związków Zawodowych zawiesiły strajk od soboty od godz. 6.00 rano.
rozwiń zwiń

Czytaj także

ZNP chce strajku włoskiego. Beata Szydło: polskiej szkole potrzebny jest spokój

Ostatnia aktualizacja: 29.04.2019 16:36
- W tym momencie polskiej szkole potrzebny jest spokój, wyciszenie emocji i próba szukania porozumienia – skomentowała w Krakowie wicepremier Beata Szydło rekomendację ZNP w sprawie strajku włoskiego.
rozwiń zwiń