X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x
Wiadomości

Prezydent weźmie udział w uroczystym posiedzeniu Senatu 4 czerwca

Ostatnia aktualizacja: 10.05.2019 10:00
- Prezydent Andrzej Duda 4 czerwca weźmie udział w uroczystym posiedzeniu Senatu, zorganizowanym z okazji 30. rocznicy częściowo wolnych wyborów do parlamentu - poinformował wiceszef Kancelarii Prezydenta Paweł Mucha.
Prezydent RP Andrzej Duda
Prezydent RP Andrzej DudaFoto: Krzysztof Sitkowski/KPRP

Uroczyste posiedzenie Senatu - jak zapowiedział wcześniej marszałek Izby Stanisław Karczewski - odbędzie się w Sali Kolumnowej w Sejmie. Głos podczas uroczystości ma zabrać - poza prezydentem - również premier Mateusz Morawiecki.

Paweł Mucha pytany, czy prezydent weźmie udział w uroczystościach organizowanych w Gdańsku z okazji rocznicy 4 czerwca przez grupę prezydentów największych polskich miast, powiedział: - Na pewno prezydent będzie budował swoją agendę na 4 czerwca. Prezydent samodzielnie ją ustala.

Na początku maja Andrzej Duda mówił, że ustanowienie 4 czerwca świętem państwowym jest "sprawą do rozważenia". Jak zadeklarował, jeśli większość posłów i senatorów chciałaby, żeby to było święto państwowe, to on byłby gotów podjąć taką inicjatywę.

W ocenie prezydenta 4 czerwca to bardzo ważny dzień w historii Polski. - Przede wszystkim uważam, że to powinien być dzień naszej narodowej dumy - powiedział Andrzej Duda.

4 czerwca 1989 roku przeprowadzono pierwszą turę częściowo wolnych wyborów do Sejmu i Senatu, na zasadach ustalonych podczas obrad Okrągłego Stołu; zakończyły się one zwycięstwem "Solidarności", którego konsekwencją był upadek komunizmu i przemiany polityczne nie tylko w Polsce, ale również w całej Europie Środkowo-Wschodniej. 
paw/
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak