X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

MSZ apeluje do izraelskich władz o zabezpieczenie życia i dobra polskich dyplomatów

Ostatnia aktualizacja: 15.05.2019 11:59
- Apelujemy do strony izraelskiej o zabezpieczenie życia, dobra polskich dyplomatów zgodnie z obowiązującym prawem międzynarodowym, a także o jak najszybsze wyjaśnienie sytuacji związanej z atakiem na polskiego ambasadora w Tel Awiwie - oświadczyła rzeczniczka MSZ Ewa Suwara.
Audio
  • Apel MSZ do izraelskich władz. Relacja Katarzyny Ingram (IAR)
Marek Magierowski
Marek MagierowskiFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Ewa Suwara zaznaczyła w rozmowie z dziennikarzami, że celem spotkania z ambasador Izraela Anną Azari było przekazanie stanowiska Polski dotyczącego incydentu z udziałem ambasadora Marka Magierowskiego.

- Nasze stanowisko jest jednoznaczne: wyrażamy ubolewanie, że incydent miał miejsce i apelujemy do strony izraelskiej o zabezpieczenie życia, dobra polskich dyplomatów zgodnie z obowiązującym prawem międzynarodowym i prosimy o jak najszybsze wyjaśnienie sytuacji, która miała miejsce w dniu wczorajszym, i przedstawienie nam informacji na ten temat - powiedziała rzeczniczka MSZ.

Jak relacjonowała, ambasador Azari wyraziła ubolewanie, że taki incydent miał miejsce.

Rzeczniczka MSZ pytana, czy atak na polskiego ambasadora w Izraelu miał miejsce w związku z kwestią restytucji mienia, powiedziała: "Łączenie incydentu, który miał wczoraj miejsce z udziałem pana ambasadora Magierowskiego z wszelkimi innymi wydarzeniami bądź też elementami stosunków polsko-izraelskich, nie jest tym, co mogę potwierdzić lub (czemu mogę) zaprzeczyć".

- Dokładamy wszelkiej staranności i podejmujmy wszelkie działania, by polscy dyplomaci byli bezpieczni - zapewniła Suwara.

Oświadczenie Anny Azari

W oświadczeniu opublikowanym na profilu Ambasady Izraela w Polsce na Twitterze Anna Azari napisała, że z przykrością dowiedziała się o wtorkowym incydencie, podczas którego zaatakowano polskiego dyplomatę. - Stanowczo sprzeciwiam się i potępiam tego typu akty przemocy - podkreśliła. Pochwaliła także izraelską policję za bardzo szybkie zatrzymanie sprawcy.

Azari życzyła Markowi Magierowskiemu, aby podczas swojej misji - jak napisała - "nadal tworzył mosty między ludźmi dobrej woli w Izraelu i Polsce". Jak zapewniła, już we wtorek osobiście skontaktowała się z ambasadorem RP i wyraziła swoje oburzenie atakiem.

- Wierzę, że ten odosobniony incydent nie przesłoni tego, co pozytywne w relacjach izraelsko-polskich - oświadczyła ambasador Izraela.

mr

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Marek Magierowski zaatakowany w Tel Awiwie. Policja: podejrzany w areszcie domowym

Ostatnia aktualizacja: 15.05.2019 16:00
Ambasador RP w Izraelu Marek Magierowski został we wtorek zaatakowany fizycznie i słownie przez mężczyznę przed budynkiem polskiej placówki dyplomatycznej w Tel Awiwie. Decyzją sądu podejrzany trafił do aresztu domowego i ma zakaz zbliżania się do polskiej ambasady w Tel Awiwie przez 30 dni - poinformowała policja.
rozwiń zwiń