X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Mariusz Błaszczak: liczebność WOT przekroczyła już 20 tys. żołnierzy

Ostatnia aktualizacja: 15.05.2019 13:13
Minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak powiedział, że liczba żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej przekroczyła 20 tys. Szef MON odwiedził w środę 131. batalion lekkiej piechoty Wojsk Obrony Terytorialnej w Gliwicach.
Audio
  • Mariusz Błaszczak podkreślił, że jednym z elementów wzrostu, rozwoju potencjału obronnego i odstraszania Wojska Polskiego jest rozbudowa WOT (IAR)
Minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak odwiedził 131. batalion lekkiej piechoty Wojsk Obrony Terytorialnej w Gliwicach
Minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak odwiedził 131. batalion lekkiej piechoty Wojsk Obrony Terytorialnej w GliwicachFoto: PAP/Hanna Bardo

- Budujemy Wojska Obrony Terytorialnej. Naszym celem jest doprowadzenie do tego, żeby Wojsko Polskie było liczniejsze, żeby było zmodernizowane, żeby było silniej zaangażowane w relacje sojusznicze. Jednym z elementów potencjału obronnego i potencjału odstraszania Wojska Polskiego jest rozbudowa Wojsk Obrony Terytorialnej. Ten proces przebiega bardzo dynamicznie - powiedział Mariusz Błaszczak.

- Chciałbym ogłosić, że Wojska Obrony Terytorialnej przekroczyły stan 20 tys. żołnierzy. To bardzo dobra wiadomość, to świadczy o tym, że swoje zadania świetnie wykonują dowódcy, instruktorzy, którzy na co dzień szkolą żołnierzy WOT. To świadczy także, że cały program tworzenia WOT cieszy się dużym zainteresowaniem ze strony żołnierzy - ocenił szef MON.

Jak zaznaczył, bardzo cieszy się z tego, że tak wielu ludzi przystępuje do WOT. - Z pewnością elastyczność tej formy służenia w Wojsku Polskim powoduje dodatkową zachętę - dodał.

Dowódca WOT gen. dyw. Wiesław Kukuła podziękował swoim podwładnym za dotychczasową pracę. Wskazał, że dalsze zadania będą skoncentrowane w trzech obszarach. Jak mówił, pierwszy to zakończenie budowy struktur organizacyjnych i dalsze szkolenie żołnierzy. Drugi obszar to wielowymiarowa integracja - z pozostałymi rodzajami sił zbrojnych i społecznościami lokalnymi. Trzeci wymiar ma wiązać się z wykorzystaniem talentów i kompetencji żołnierzy WOT.

mr

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Mariusz Błaszczak: spodziewamy się dobrych informacji w sprawie zwiększonej obecności wojsk USA w Polsce

Ostatnia aktualizacja: 09.05.2019 23:53
"Zwiększona obecność wojsk USA to dobry deal zarówno dla Polski, Stanów Zjednoczonych, jak i całego NATO. Wkrótce spodziewamy się dobrych informacji w tej sprawie"- napisał na Twitterze szef MON Mariusz Błaszczak. 
rozwiń zwiń