X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x
Wiadomości

"Dobro dziecka jest ważniejsze od interesów przestępcy". Zbigniew Ziobro o zaostrzeniu kar za pedofilię

Ostatnia aktualizacja: 15.05.2019 16:06
Minister sprawiedliwości w Sejmie uzasadniał rządowy projekt nowelizacji kodeksu karnego, zaostrzający m.in. kary za pedofilię. - Zmiany mają zapewnić dwie funkcje prawa karnego: prewencyjną i karną - mówił Zbigniew Ziobro. - W relacji ofiara-oprawca nie może być wątpliwości czyje dobro jest ważniejsze - podkreślił.
Audio
  • Zbigniew Ziobro o zaostrzeniu kar za przestępstwa dot. dzieci (IAR)
Minister sprawiedliwości, prokurator generalny Zbigniew Ziobro na mównicy sejmowej
Minister sprawiedliwości, prokurator generalny Zbigniew Ziobro na mównicy sejmowejFoto: PAP/Piotr Nowak

- Kodeks karny musi twardo jasno stanąć po stronie dziecka, które zostało zgwałcone, dlatego chcemy zlikwidować możliwość przedawnienia tego typu przestępstw - oświadczył Zbigniew Ziobro.


Zaznaczył, że walka z przestępczością jest jednym podstawowych obowiązków państwa. - Zapewnienie bezpieczeństwa obywatelom, zwłaszcza tym, którzy są najbardziej bezbronni i narażeni na działania przestępców jest naszym podstawowym obowiązkiem - podkreślił.


Jego zdaniem, prawo karne musi być odpowiednio surowe. - Prawo karne musi też odstraszać potencjalnych sprawców od popełnienia przestępstwa, trafiając z jasnym przekazem, że "jeśli dopuścisz się tak okrutnego czynu, odpowiedź państwa będzie bezwzględna i bardzo, bardzo bolesna" - podkreślił.

Zbigniew Ziobro: konsekwentnie dbamy o poprawę bezpieczeństwa dzieci

Jak dodał, Kodeks karny musi spełniać też funkcję izolacyjną. - Wiemy o tym, że przestępcy którzy upatrzyli sobie jako swoje ofiary dzieci są najbardziej podatni do tego, aby na drogę przestępcza wracać - zaznaczył minister.

Ziobro zapewnił, że rząd konsekwentnie realizuje program poprawy ochrony bezpieczeństwa dzieci w Polsce. - Wprowadziliśmy rejestr pedofilów, który składa się z dwóch elementów: rejestru jawnego, obejmującego czyny najbardziej ohydne oraz rejestr obejmujący pozostałe, słabsze przypadki - wskazał.Szef resortu sprawiedliwości zaznaczył, że projekt noweli wprowadzi szereg zmian uderzających w przestępców. Zapewnił przy tym, że rząd chce "znacznie surowiej karać przestępców". W tym kontekście wymienił m.in. podwyższenie górnej granicy kary za zgwałcenie małoletniego z 15 lat pozbawienia wolności do 30 lat.

Zapewnił, że projekt jest też bardzo potężnym uderzeniem w zorganizowaną przestępczość. - Czyli w profesjonalnych przestępców dopuszczających się okrutnych czynów. Uważamy, że oni muszą liczyć się z dużo surowszą odpowiedzią ze strony państwa - zaznaczył.

paw/

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak