X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Głosowanie w wyborach do Parlamentu Europejskiego w miejscu pobytu czasowego

Ostatnia aktualizacja: 20.05.2019 12:40
W niedzielę 26 maja odbędą się w Polsce wybory do Parlamentu Europejskiego. Przy tej okazji przypominamy, że głosować można także w miejscu pobytu czasowego. 
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: rawf8/ShutterStock

Jak informuje Krajowe Biuro Wyborcze, Polacy, którzy zmienili miejsce pobytu przed dniem głosowania, na podstawie zgłoszonego wniosku otrzymają zaświadczenie o prawie do głosowania. Wyda je urząd gminy lub właściwy konsul lub kapitan statku. 

Zaświadczenie uprawnia do głosowania w dowolnym obwodzie głosowania w kraju, za granicą, lub na polskim statku morskim. 

Wniosek o wydanie zaświadczenia o prawie do głosowania można złożyć pisemnie, faksem lub elektronicznie w miejscach uprawnionych do wydawania zaświadczeń, właściwych dla miejsca pobytu. Trzeba to zrobić nie później niż w drugim dniu przed dniem wyborów. 

Co ważne, zaświadczenie o prawie do głosowanie jest jednorazowe i wydawane w jednym egzemplarzu. Jeśli zostanie utracone, niezależnie od przyczyny, nie będzie można zagłosować ani w miejscu pobytu czasowego, ani w miejscu stałęgo zamieszkania. 

Głosowanie w szpitalach, domach pomocy społecznej i zakładach karnych

Osoby przebywające 26 maja w szpitalach, domach pomocy społecznej, zakładach karnych, albo aresztach śledczych, zostaną wpisane do spisu wyborców sporządzanego dla obwodu głosowania utworzonego w danym miejscu, o ile taki obwód zostanie utworzony. O umieszczeniu w spisie wyborców poinformować powinien wyborcę dyrektor danej jednostki. Podobne zasady dotyczą studentów przebywających w akademikach. 

Co ważne, wpisanie do rejestru wyborców w takich miejscach powoduje skreślenie ze spisu wyborców w miejscu stałego zamieszkania. Jeśli miejsce pobytu zmieni się w dniu głosowania, to udział w wyborach będzie możliwy na podstawie zaświadczenia o prawie do głosowania. 

wybieramwybory.pl/ mbl

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak