X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Wiadomości

Jarosław Kaczyński w Łodzi: jeżeli nie chcemy w Polsce stref szariatu - musi wygrać PiS

Ostatnia aktualizacja: 17.05.2019 19:13
- Trzeba uświadamiać, że stawką kampanii i wyborów do PE jest pierwszy krok do tego, żeby się obronić przed różnymi niebezpieczeństwami, m.in. wprowadzaniem euro oraz pozbawieniem Polaków prawa do wychowywania dzieci - podkreślił w piątek prezes PiS Jarosław Kaczyński.
Audio
  • Wystąpienie prezesa Jarosława Kaczyńskiego na konwencji PiS w Łodzi (Jedynka)
Prezes PiS Jarosław Kaczyński podczas konwencji regionalnej PiS w Łodzi
Prezes PiS Jarosław Kaczyński podczas konwencji regionalnej PiS w ŁodziFoto: PAP/Grzegorz Michałwoski

- W polityce, a w szczególności w kampaniach wyborczych, szczególnie tak ważnych jak ta, pewne rzeczy trzeba powtarzać. Trzeba przede wszystkim uświadamiać wszystkim, jaka jest stawka tej kampanii, tych wyborów i kolejnych wyborów, bo dopiero ta świadomość może prowadzić obywateli do decyzji, żeby pójść, i decyzji także o tym, żeby głosować na Prawo i Sprawiedliwość - podkreślił Kaczyński podczas konwencji regionalnej PiS w Łodzi.

- My w tych wyborach możemy zrobić pierwszy krok, niezmiernie ważny krok, do tego, żeby się obronić przed różnymi niebezpieczeństwami - stwierdził prezes PiS.

Jednym z niebezpieczeństw, o których mówił Kaczyński, jest zagrożenie dla polskiej złotówki, która - jak zaznaczył - jest "swego rodzaju barierą i fortyfikacją" chroniącą naszą gospodarkę i gospodarstwa domowe. Zdaniem prezesa PiS wprowadzenie w Polsce euro zniszczyłoby tę fortyfikację. - Polska gospodarka stałaby się bardzo nieodporna na wstrząsy zewnętrzne. (...) Znaleźlibyśmy się w sferze bardzo powolnego rozwoju, można powiedzieć stagnacji - ocenił.

Kolejnym niebezpieczeństwem, na które wskazał Kaczyński, jest pozbawienie Polaków prawa do wychowywania dzieci i wnuków, a także ich "deprawowanie i demoralizowanie seksualizacją od najmłodszych lat". - To jest kierunek, któremu musimy się przeciwstawić - podkreślił prezes PiS. 

PiS albo szariat

Prezes PiS podkreślił, że kwestia tzw. przymusowej relokacji imigrantów wiąże się bezpośrednio z kwestią bezpieczeństwa Polski. - Co się dzieje na zachód od naszych granic, to państwo wiecie. Nie chcę tego opowiadać, bo znów będą mówili, że mam jakieś uprzedzenia. A ja mówię po prostu o faktach. Faktach, którym się nie da zaprzeczyć - mówił.

- Czy chcecie państwo, żeby w Polsce były strefy, gdzie rządzi szariat? - pytał Kaczyńśki, a sala odpowiedziała chóralnie "nie". - No właśnie i sądzę, że w Polsce jest bardzo niewiele osób, które tego chcą. A jeśli chcemy tego uniknąć, co się musi stać? Musi zwyciężyć Prawo i Sprawiedliwość - oświadczył.

Zagrożone programy 


premier 1200.jpg
Obrona złotego, nie dla odszkodowań i pedofilii. Konwencja PiS w Łodzi 

Prezes PiS przestrzegał, że jeśli PiS nie wygra, społeczne programy tego ugrupowania - 500+ od lipca dla każdego dziecka, obniżony wiek emerytalny, trzynasta emerytura, wyprawka, bezpłatne leki czy podwyżka najniższych płac - mogą być zagrożone.

- To wszystko, co uczyniliśmy, po to, by wszystkie grupy polskiego społeczeństwa żyły lepiej niż przedtem, to też będzie zagrożone - przekonywał Kaczyński.

- Koledzy z naszej partii czasem mówią - przecież oni (opozycja) osiem lat rządzili i nie dali (pieniędzy na programy społeczne - PAP). No ale oni nie mogli dać. Tak rządzili, że nie można było wtedy dać. Bo oni nie potrafią rządzić, a my potrafimy - przekonywał Kaczyński. 

Problem pedofilii

Podczas wystąpienia lider PiS nawiązywał do czwartkowego głosowania w Sejmie nad nowelą Kodeksu karnego, która zaostrza kary za przestępstwa dotyczące m.in. pedofilii. W głosowaniu nad nowelą nie wzięło udziału 143 ze 145 członków klubu PO-KO, dwóch zagłosowało za przyjęciem noweli. Nie głosował też żaden z posłów Nowoczesnej.

- Jesteśmy w większości, jak i większość Polaków, katolikami i popieramy Kościół, ale to oczywiście nie oznacza, że popieramy czy chcemy tolerować jakąkolwiek patologię w Kościele - mówił Kaczyński.Jak zaznaczył, dziś toczy się pewna gra, w której "bezczelność i hipokryzja przekraczają wszelkie granice". - Próbuje się wmówić, że to my, formacja, która już od kilkunastu lat walczy, niemalże od początku swojego istnienia, o zaostrzenie tego wszystkiego, co ma służyć pedofilii. Że ta formacja jest za nią odpowiedzialna, i to w Kościele, tak jakbyśmy kontrolowali Kościół - mówił szef PiS, podkreślając, że to kłamstwo.

Kaczyński dodał, że "byli tacy i są tacy, którzy bronili pedofilii". - Oni są nawet bardzo łatwi do nazwania (...) to przede wszystkim partia Platforma Obywatelska i jej sojusznicy - dodał, wskazując na to, co się działo podczas czwartkowego głosowania w Sejmie.

- Nie poparli tej ustawy i żadne ich deklaracje, opowieści niczego tutaj nie są w stanie zmienić. Oni się zasłaniają komisją ds. zbadania kwestii pedofilii w Kościele - kontynuował. - Chcę wyraźnie powiedzieć: PiS jest gotowe poprzeć komisję, która będzie badać sprawę pedofilii, ale nie tylko w Kościele, tylko we wszystkich środowiskach - podkreślił.

- Prawo i Sprawiedliwość jednoznacznie stwierdza: ani purpura, ani Nobel, ani Oscar, ani światowa czy europejska sława nikogo nie uchronią przed odpowiedzialnością za zbrodnie pedofilii - dodał szef PiS.

Kandydaci z regionu

- Na pierwszych i drugich miejscach wystawiamy kandydatów, którzy są naprawdę dobrzy, świetni i przygotowani. Witold Waszczykowski to wybitny dyplomata; nie tylko chce, ale i potrafi - mówił w piątek prezes PiS Jarosław Kaczyński podczas konwencji wyborczej partii w Łodzi. 
Waszczykowski kandyduje do Parlamentu Europejskiego z listy Prawa i Sprawiedliwości, jest "jedynką" w okręgu łódzkim. 

- Macie tu na czele listy znakomitego kandydata. Znakomitego kandydata, który (...) znajdzie się tam, co prawda, po raz pierwszy, ale znajdzie się w taki sposób, że będzie od razu jak w domu, bo on się na tym świetnie zna, bo to wybitny dyplomata, bo to były minister spraw zagranicznych. To człowiek, który będzie umiał tam walczyć o nasze interesy. Potrafił to robić jako minister i tam będzie umiał - mówił prezes PiS o Waszczykowskim. 

- I chcę to państwu powiedzieć, z całą siłą, z całą energią, że my wystawiamy takich kandydatów na tych pierwszych, drugich miejscach, którzy są naprawdę dobrzy, naprawdę świetni i naprawdę przygotowani. I oczywiście na dalszych miejscach także, ale tutaj mamy osobę, którą muszę specjalnie wyróżnić - zaznaczył Jarosław Kaczyński. 

- Witold Waszczykowski to jest jeden z ludzi, który - powtarzam - nie tylko chce, bo jest polskim patriotą i na pewno chce, i wszyscy z naszej listy są polskimi patriotami, ale który także potrafi. Poprzyjcie go, ale poprzyjcie także tych z innych miejsc, poprzyjcie naszą listę, przekazujcie to innym, zachęcajcie do udziału w wyborach, a wtedy zwyciężymy - zaapelował. 

fc

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Premier ws. ustawy 447: Nie ma naszej zgody na wypłacanie jakichkolwiek odszkodowań

Ostatnia aktualizacja: 17.05.2019 19:27
 Jeśli kiedykolwiek by do tego doszło, że zamieniony zostałby kat i ofiara, to urągałoby to jakimkolwiek zasadom prawa międzynarodowego, ale byłoby to również pośmiertnym zwycięstwem Hitlera - mówił podczas wystąpienia w Łodzi premier Mateusz Morawiecki
rozwiń zwiń