X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Na Śląsku i na Dolnym Śląsku wezbrały rzeki i potoki. Stany alarmowe przekroczone w wielu miejscach

Ostatnia aktualizacja: 23.05.2019 07:42
Rzeki na południu województwa śląskiego przekroczyły nocą z środy na czwartek w kilku miejscach stany alarmowe. To m.in. Wisła, Biała i Koszarawa. Poziom rzek niebezpiecznie podniósł się też na Dolnym Śląsku. Deszcz w regionie wciąż pada.
Audio
  • Hydrolog Grzegorz Walijewski mówi, że poziom wód w rzekach będzie się podnosił, przekraczając stany alarmowe (IAR)
Zdj. ilustracyjne
Zdj. ilustracyjneFoto: PAP/Darek Delmanowicz

Dyżurny Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej powiedział, że od środowego rana do godz. 4.30 w czwartek strażacy zanotowali 154 zdarzenia związane z pogodą. Mieli 41 interwencji dotyczących przyborów wód – najwięcej w powiatach: cieszyńskim (20), żywieckim (11) i bielskim (5). 43 razy strażacy byli wzywani do pompowania wody – najwięcej pracy mają w tych samych powiatach. 35 zgłoszeń było związanych z silnym wiatrem, także w centralnej części województwa.

pap stasin trąba powietrzna 1200.jpg
Lubelskie: w czwartek pojawią się pieniądze na kontach poszkodowanych przez nawałnicę

Strażacy byli wzywani do usuwania powalonych drzew i ułamanych konarów. - Nie było sytuacji, w której konieczna byłaby ewakuacja, na tę chwilę takie akcje nie były podejmowane - powiedział strażak. Zaznaczył, że wiele interwencji jeszcze trwa i ciągle pojawiają się nowe. Strażacy podali, że w Soli Kiczorze na Żywiecczyźnie podmyty został fragment drogi. Policjanci poinformowali jednak, że jest ona przejezdna.

Po wielogodzinnych opadach w czwartek nad ranem stany alarmowy przekroczone zostały na Białej Wisełce w Wiśle Czarnem o 7 cm (107 cm), Wiśle w Ustroniu o 7 cm (237 cm), Białej w Bielsku-Białej o 34 cm (234 cm) i w Bestwinie o 78 cm (338 cm), Koszarawie w Pewli Małej o 17 cm (247 cm), a także na Sole o 26 cm (486 cm). Tendencja jest wzrostowa.


Poziomy ostrzegawcze przekroczone zostały m.in. na Olzie w Cieszynie, Wiśle w Skoczowie i Jawiszowicach, a także Sole w Czańcu.

Od środy obowiązuje ogłoszone przez wojewodę śląskiego pogotowie przeciwpowodziowe w powiatach bielskim, cieszyńskim i żywieckim, a także w Bielsku-Białej.

Poziom rzek niebezpiecznie podniósł się też na Dolnym Śląsku. Jak poinformował dyżurny Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego we Wrocławiu, w po utrzymujących się opadach deszczu, w 11 miejscach na dolnośląskich rzekach woda przekroczyła stany ostrzegawcze. - W Gryfowie Śl. na Kwisie mamy przekroczony stan alarmowy - powiedział dyżurny. Jak dodał w regionie żadna z rzek nie wylała; nie ma informacji o podtopieniach.

Stany ostrzegawcze przekroczone są na rzekach: Białej Lądeckiej, Nysie Kłodzkiej, Pełcznicy, Kaczawie, Kamienicy, Kamiennej, Kwisie, Czarnym Potoku i Witce. W gminie Piechowice wprowadzono pogotowie przeciwpowodziowe.

paw/

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Dolnośląskie: przekroczone stany ostrzegawcze na rzekach w regionie

Ostatnia aktualizacja: 22.05.2019 23:05
W 10 miejscach na dolnośląskich rzekach w środę wieczorem przekroczone są stany ostrzegawcze. Sytuacja związana z opadami deszczu jest stabilna, nie ma miejsc w województwie, gdzie występują szczególne zagrożenia - wynika z informacji przekazanych Polskiej Agencji Prasowej przez straż pożarną.
rozwiń zwiń