more_horiz
Wiadomości

Beata Kempa: w Parlamencie Europejskim walka o środki na regulację Odry

Ostatnia aktualizacja: 23.05.2019 15:40
- Ponad 70 proc. ustawodawstwa Parlamentu Europejskiego ma przełożenie na polskie przepisy. Dlatego po raz kolejny namawiam wszystkich Polaków do udziału w święcie demokracji, jaką są niedzielne wybory - powiedziała w Brzegu minister Beata Kempa. 
Beata Kempa
Beata KempaFoto: Marek Wałkuski / Polskie Radio

Kandydująca z list Prawa i Sprawiedliwości do Parlamentu Europejskiego w okręgu dolnośląsko-opolskim minister Beata Kempa w czwartek spotkała się z mieszkańcami miasta Brzeg i powiatu brzeskiego. Na konferencji prasowej podkreślała potrzebę uczestnictwa w wyborach. 

- Na tej ostatniej prostej chciałabym przede wszystkim zachęcić do udziału w wyborach. Ponad 70 procent ustawodawstwa Parlamentu Europejskiego ma przełożenie na polskie przepisy. Dlatego po raz kolejny namawiam wszystkich Polaków do udziału w święcie demokracji, jaką są niedzielne wybory, bo od ich decyzji będzie zależał los Polski - powiedziała minister Kempa. 

Do priorytetów, które wyznaczyła sobie podczas pracy w Parlamencie Europejskim po ewentualnej wygranej w wyborach, Kempa zaliczyła przywrócenie znaczenia szlaku transportowego rzece Odrze. 

- Z punktu widzenia Parlamentu Europejskiego i Unii Europejskiej, najważniejsze jednak są kwestie dotyczące środków na regulację Odry. To jest warunek również rozwoju Brzegu, w szczególności strefy ekonomicznej, która ma niebywałe znaczenie dla rozwoju gospodarczego - podkreśliła minister. 

Obecny na konferencji burmistrz Brzegu Jerzy Wrębiak przypomniał, że w Brzegu przy Odrze jest kilkadziesiąt hektarów gruntów przemysłowych, które mogą skorzystać z przywrócenia rzece dawnych funkcji transportowych. Samorządowiec przypomniał, że zdobył swój mandat jako kandydat Zjednoczonej Prawicy i udzielił poparcia minister Kempie. 

- Wspieramy panią minister w drodze do Parlamentu Europejskiego, bo tam jest tworzone prawo, które jest ważne dla wszystkich Polaków. (...) Chciałbym, abyśmy wybierali właśnie takich przedstawicieli jak pani Beata Kempa - powiedział burmistrz.

fc

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem