X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Rząd zajmie się Ordynacją Podatkową. Cel? Lepsze przygotowanie przedsiębiorców

Ostatnia aktualizacja: 28.05.2019 07:18
Rząd zajmie się projektami Ordynacji Podatkowej, przepisami wprowadzającymi ordynację oraz projektem ustawy o Rzeczniku Praw Podatnika. Nowe rozwiązania mają uporządkować przepisy związane z podatkami.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock/Mateusz Szymański

Przewodniczący Krajowej Rady Doradców Podatkowych Adam Mariański uważa, że dalsza zwłoka we wprowadzaniu przepisów jest stratą czasu. Przypomniał, że zmiany mają charakter ewolucyjny, a kolejnym krokiem powinna być zmiana mentalności urzędników podatkowych. Profesor Mariański twierdzi, że dialog urzędników i przedsiębiorców przyniósłby lepsze efekty. Zdaniem rozmówcy Polskiego Radia, przepisy nie są doskonałe, ponieważ nie chronią dostatecznie podatników.

Resort podzielił zmiany w przepisach na dostosowawcze, porządkujące i merytoryczne. Większość przepisów miała wejść w życie od przyszłego roku, ale ministerstwo finansów już zapowiedziało opóźnienie zmian o rok. Cel? Lepsze przygotowanie przedsiębiorców.

Poza tym ministrowie zajmą się między innymi nowelizacją ustawy o weteranach, projektami ustaw o pomocy społecznej i ochronie zdrowia psychicznego oraz uchwałą w sprawie sprawozdania z wykonania budżetu państwa za ubiegły rok.

mg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak