X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Ordo Iuris: warszawska Karta LGBT ogranicza wolność gospodarczą

Ostatnia aktualizacja: 29.05.2019 19:19
Warszawska Karta LGBT ogranicza wolność gospodarczą poprzez faworyzowanie przedsiębiorców wspierających ruch LGBT - ocenia Instytut na Rzecz Kultury Prawnej Ordo Iuris. 
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock/Marc Bruxelle

Prawnik Ordo Iuris, doktor Tymoteusz Zych, uważa, że dokument wprowadza stosowanie tak zwanych klauzul antydyskryminacyjnych w umowach z kontrahentami miasta. Zdaniem Ordo Iuris, godzą one w wolność sumienia polskich przedsiębiorców i mogą doprowadzić do preferencyjnego traktowania przez władze Warszawy firm, które wspierają inicjatywy związane z działalnością LGBT.

- Zakaz dyskryminacji ze względu na orientację seksualną będzie dotyczyć wszystkich relacji między przedsiębiorcami a kontrahentami, obejmie również organizacje pozarządowe, które także są objęte tymi budzącymi wątpliwości klauzulami - wyjaśnia Tymoteusz Zych. 

Franciszek Podlacha z Polskiego Towarzystwa Gospodarczego mówi, że klauzule antydyskryminacyjne mogą doprowadzić do przebudowy systemu kontraktowania zamówień publicznych oraz wykluczenia przedsiębiorstw nierealizujących postulatów Karty LGBT.

- Będzie powodować to, że w przetargach ogłoszonych przez administrację publiczną będą zwyciężać nie te firmy, które będą dawały najlepsze oferty pod względem cenowym i merytorycznym, ale te, które będą spełniać warunki ideologiczne, a to będzie prowadzić do niegospodarności ekonomicznej - zauważa Franciszek Podlacha. Zaznacza, że administracja publiczna powinna zachowywać bezstronność w sprawach świątopoglądowych.

"Karta różnorodności"

Zdaniem Ordo Iuris współpraca z "tęczowymi sieciami pracowniczymi" oraz wprowadzenie tak zwanej "Karty różnorodności" zakładającej między innymi uwzględnianie orientacji seksualnej przy rekrutacjach czy ustalaniu wynagrodzeń - to inne zagrożenia dla przedsiębiorców wynikające z wprowadzenia Karty LGBT. 

Przewodniczący Rady Generalnej Polskiego Towarzystwa Gospodarczego Konrad Banecki podkreślił, że zapisy spowodują różnicowanie pracowników i rozbicie zespołów pracowniczych. - Nie chcemy być oficerami nowej, neomarksistowskiej ideologii. Kolory się zmieniły, metody pozostały te same - zaznacza Konrad Banecki .

Zdaniem Ordo Iuris, podpisana w lutym przez prezydenta Warszawy Karta LGBT +, choć jest deklaracją, a nie dokumentem prawnym, to realizacja jej postulatów może doprowadzić do uprzywilejowania osób i instytucji według klucza ideologicznego oraz wspierania ruchu lesbijek, gejów, osób biseksualnych oraz osób transpłciowych. Dokument zakłada między innymi wprowadzenie od września do warszawskich szkół edukacji seksualnej według standardów WHO. 

dn

Zobacz więcej na temat: POLSKA Ordo Iuris Warszawa
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jerzy Kwaśniewski: deklaracja LGBT nie jest źródłem prawa miejscowego

Ostatnia aktualizacja: 17.03.2019 08:55
- Wszystkie jednostki samorządu terytorialnego muszą działać w granicach prawa. Konstytucja jest tu całkowicie jednoznaczna i mówi, że kompetencje prezydenta miasta zakreślone są granicami upoważnień zawartych w ustawie - powiedział w Polskim Radiu 24 o warszawskiej karcie LGBT mec. Jerzy Kwaśniewski, prezes Instytutu na Rzecz Kultury Prawnej Ordo Iuris.
rozwiń zwiń