X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x
Wiadomości

Elżbieta Łukaciejewska chce odsunięcia sztabu partii. Sławomir Neumann odpowiada

Ostatnia aktualizacja: 31.05.2019 12:47
Po wyborach do Parlamentu Europejskiego w Platformie Obywatelskiej wrze. Elżbieta Łukaciejewska, która startowała z 10. miejsca na liście KE z okręgu podkarpackiego i zdobyła tam ponad 40 tys. głosów, oceniła, że "wybory zawalił sztab". - Nie można analizować wyniku wyborów przez jedną gminę na Podkarpaciu - skomentował Sławomir Neumann. 
Sławomir Nuemann
Sławomir NuemannFoto: YOUTUBE.COM/wybierzpolske

201905310815_grzegorz schetyna 1200.jpg
Grzegorz Schetyna: kandydaci Koalicji Europejskiej z niższych miejsc na listach nie dawali z siebie wszystkiego

W całym okręgu podkarpackim na PiS głosowało trzy razy więcej wyborców (65,07 proc.) niż na drugą KE (21,56 proc.). Jednak - według danych PKW - w gminie Cisna, gdzie Łukacijewska była kiedyś wójtem, wygrała KE (46,99 proc. głosów) przed PiS (35,84 proc.). Łukacijewska startowała z 10. miejsca. W PE zasiada nieprzerwanie od 2009 r.

- Wybory zawalił sztab. Nie przygotował się, nie przeanalizował. Powinien być odsunięty - stwierdziła europosłanka na antenie TVN24. Dziś do tych słów odniósł się w Radiu Zet szef klubu PO Sławomir Neumann.

- Ja gratuluję pani Eli Łukacijewskiej wyniku w Cisnej, ale jeżeli taka jest świetna w Cisnej, dlaczego nie wygrała w gminie obok? Na Podkarpaciu przegraliśmy sromotnie z PiS-em - skomentował mówił Neumannt.

Powiedział też, że "Łukaciejewska uznała, że to, co wydarzyło się w Cisnej, jest remedium na porażkę w całym kraju". - Ja uważam, że to jest za proste, żeby takie wnioski wyciągać, bo to jest jedna gmina. Gmina już obok taka nie była dobra, a to było 10 kilometrów obok - ocenił.

Dodał, że gdyby "nie wynik innych ludzi na liście, gdyby zabrakło 3 tys. głosów jakiemukolwiek innemu kandydatowi, to tego mandatu by nie było. - Apeluję o zachowanie zdrowego rozsądku i proporcji w ocenach". Ocenił też, że Platforma musi wyciągnąć wnioski z całego kraju. - Musimy to dobrze zdiagnozować, pokazać te słabe nasze strony i nasze błędy w kampanii - podsumował. 

Grzegorz Schetyna: kandydaci Koalicji Europejskiej z niższych miejsc na listach nie dawali z siebie wszystkiego

O wyniku wyborczym Koalicji Europejskiej i kampanii mówił w "Salonie politycznym Trójki" Grzegorz Schetyna, lider Platformy Obywatelskiej. – Gdyby ktoś powiedział nam dzień przed wyborami, że Koalicja Europejska osiągnie 38 proc. poparcia, to brałbym to w ciemno, uważając, że jest to wynik decydujący o zwycięstwie. Mobilizacja elektoratu wiejskiego dała tymczasem 45 proc. poparcia Prawu i Sprawiedliwości i ten wynik jest zaskakujący – zaznaczył Grzegorz Schetyna.

Polityk zauważył również, że mobilizacja elektoratu środowisk opozycyjnych nie była wystarczająca. – Analizujemy więc dane i staramy się wyciągnąć wnioski, które przedstawimy w przyszłym tygodniu. Tylko stawiając dobrą diagnozę, będziemy mieli szansę na przygotowanie dobrego politycznego pomysłu na wybory parlamentarne. Koalicję trzeba mocniej zintegrować i jeszcze bardziej rozszerzyć – dodał. 

kad

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Zawiadomienie do PKW ws. E. Łukacijewskiej. Chodzi o kampanię wyborczą

Ostatnia aktualizacja: 31.05.2019 11:44
Elżbieta Łukacijewska, europosłanka Platformy Obywatelskiej, przyznała na antenie TVN24, że kampanię do Parlamentu Europejskiego opłaciła z własnych pieniędzy. Miało ją to kosztować 130 tys. zł. Jednak co do tej wypowiedzi są pewne wątpliwości.
rozwiń zwiń